AKTUALNOŚCI

 

 

  

Nagrody dla najzdolniejszych 
(06.09.2016)

A A A

5 września, w nowo wyremontowanej auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, odbyła się uroczystość, podczas której nagrodzono najzdolniejszych uczniów z placówek oświatowych podległych powiatowi. Łącznie nagrodzono 128 uczniów, którzy w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym, byli finalistami olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz osiągnęli szczególne sukcesy sportowe. 

Dzisiaj chcielibyśmy nagrodzić tych z Was, którzy reprezentowali nasz powiat na olimpiadach sportowych i przedmiotowych oraz najzdolniejszych maturzystów w ubiegłym roku szkolnym. Te drobne kwoty, którymi chcielibyśmy Was nagrodzić, niech będą zachętą do jeszcze cięższej pracy nad rozwojem swoich umiejętności i pasji, gdyż trud włożony dzisiaj z pewnością zaprocentuje w przyszłości - mówił do przybyłych Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Tegoroczne wręczenie nagród Starosty było tym bardziej szczególne, gdyż odbyło się w nowo wyremontowanej auli I LO, która po ponad półtora roku prac została uroczyście otwarta 1 września. Łączna kwota przyznana na nagrody to prawie 50 tys. zł.

Uroczystość uświetniła mini recitalem Patrycja Mizerska, uczestniczka programów Must be the music oraz The Voice of Poland. Nagrodzonym gratulacje złożył inny laureat nagrody Starosty, Paweł Fajdek, dwukrotny Mistrz Świata i Mistrz Europy w rzucie młotem.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy

 

   

   

   

   

 


 

 |  do góry  |