AKTUALNOŚCI

 

 

  

Piknik w Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy 
(02.09.2016)

A A A

W dniu 26.08.2016r. na terenie Poradni w Świdnicy odbył się piknik edukacyjny realizowany w ramach projektu "Sieciaki na wakacjach", zorganizowany pod patronatem Fundacji "Dajemy dzieciom siłę" (dawniej "Fundacja Dzieci Niczyje"). Zajęcia opracowały i przeprowadziły panie psycholog Agnieszka Ulfik oraz Katarzyna Rainczuk. Zajęcia trwały ponad trzy godziny, wzięły w nich udział dzieci w wieku 7-8 lat. Pierwsza część spotkania miała charakter warsztatowy, następnie zorganizowano zabawy i poczęstunek dla dzieci w ogrodzie poradni.

Podstawową ideą programu było przedstawienie dzieciom podstawowych mechanizmów funkcjonowania Internetu oraz propagowanie wśród najmłodszych internautów zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Dzieci dowiedziały się również jak reagować na zagrożenia płynące z Internetu oraz w jaki sposób ich unikać. Uczestnicy zapoznali się również z "Netykietą", czyli zasadami kulturalnego zachowania w sieci.

Edukacja odbywała się w formie zabawy. Kreskówki oraz piosenki pomogły zrozumieć dzieciom możliwości Internetu. Uczestnicy otrzymali materiały omawiające temat bezpieczeństwa w Internecie (kolorowanki, labirynty, zagadki, rebusy), wcielili się w rolę "wyszukiwarek" oraz pionków podczas gry przeprowadzonej w terenie. Całości towarzyszył robot "Internecik" samodzielnie wykonany przez dzieci z pudeł i materiałów plastycznych.

Wszyscy bawili się świetnie, dzieci przeżyły mnóstwo radości. Dopisała również pogoda. Spotkanie zakończono piknikiem w ogrodzie.

 

   

   

 


 

 |  do góry  |