AKTUALNOŚCI

 

 

  

Finalista Ogólnopolskiego Konkursu "Utracone dziedzictwo - losy polskich ziemian w XX wieku" ze strzegomskiego LO 
(15.06.2016)

A A A

Niezmiernie miło nam poinformować, że Łukasz Stankiewicz z klasy 1a o nachyleniu dziennikarsko-medialnym i prawniczym został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu "Utracone dziedzictwo - losy polskich ziemian w XX wieku" w kategorii uczniów szkół ponadgimanzjalnych. Zmagania Łukasza były poprzedzone napisaniem kilkunastostronicowej pracy pisemnej, którą przygotował pod kierunkiem polonistki swojej wychowawczyni - Pani Małgorzaty Kucharskiej.

   

 

Finał konkursu miał miejsce w czwartek 10. czerwca w Krakowie, dokąd Łukasz wraz ze swoją wychowawczynią udali się już dzień wcześniej. Kiedy w godzinach popołudniowych dotarli do Krakowa, zwiedzili Stare Miasto, zjedli obiad w Jamie Michalikowej, a następnie zakwaterowali się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w dzielnicy Kraków-Płaszów.
W piątek o godz. 9:20 Łukasz prezentował swoją pracę przed komisją konkursową i odpowiadał na pytania dotyczące losów polskich ziemian oraz materiałów źródłowych, z których korzystał, przygotowując swoją pracę badawczą.
Wyniki konkursu ogłoszono we dworze Państwa Elżbiety i Antoniego Potockich w Krakowie. Łukasz zdobył tytuł finalisty. To duże osiągnięcie dla ucznia klasy I.

Warto dodać, iż całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez: Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie, a sam konkurs był zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego.

Po zakończeniu konkursu Łukasz miał okazję zwiedzić Kraków. Głównym punktem wycieczki był Wawel.
Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

Aleksandra Burdzy
Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

 


 

 |  do góry  |