AKTUALNOŚCI

 

 

  

Albert Krynicki z LO w Świebodzicach finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień” 
(30.05.2016)

A A A

Już po raz czwarty uczeń ze świebodzickiego licem został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień’’. Młodzież z LO w Świebodzicach od wielu już lat chętnie bierze udział w tym konkursie. Ma on na celu popularyzację kultury poprawności językowej oraz doskonali umiejętność posługiwania się dobrą polszczyzną. 

Konkurs składa się z trzech etapów: szkolny, okręgowy i centralny. W tym roku szkolnym 34 uczniów z naszego liceum zmagało się z polonistycznymi pułapkami i rozwiązywało językowe dylematy. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów: Natalia Wróblewska, Angelika Górczak, Samanta Sobkowiak, Albert Krynicki i Kinga Andruszkiewicz. Natomiast do finału dotarł Albert Krynicki z kl. I a. Bardzo trudno jest się zakwalifikować do etapu centralnego, gdyż wymagane jest aż 95% poprawnych odpowiedzi w pracy napisanej w drugim etapie. A Albertowi się udało. Albertowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

LO w Świebodzicach

 


 

 |  do góry  |