AKTUALNOŚCI

 

 

  

Łukasz Stankiewicz ze strzegomskiego LO laureatem wojewódzkiego etapu konkursu Utracone dziedzictwo - losy polskich ziemian w wieku XX 
(17.05.2016)

A A A

Łukasz Stankiewicz z klasy 1a LO w Strzegomiu (o nachyleniu dziennikarsko-medialno-prawniczym) został laureatem etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Utracone dziedzictwo - losy polskich ziemian w wieku XX i jako jedyny uczeń szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego, organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Krakowie, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. 

W ramach konkursu Łukasz przygotował, pod kierunkiem swojej wychowawczyni - Małgorzaty Kucharskiej, kilkunastostronicową pracę pisemną na temat losów ziemiaństwa w XX w. Konkurs zorganizowano był w ramach projektu edukacyjnego pod tą samą nazwą. Komisja w Krakowie oceniła prace uczniów z kilku województw, w tym z Dolnego Śląska, i wyłoniła laureatów etapu wojewódzkiego, którzy zakwalifikowali się do zmagań ogólnopolskich. Pozostali uczestnicy oceniani byli przez oddziały IPN w swoich województwach. Okazało się, że na etapie ogólnopolskim w kategorii prac pisemnych szkół ponadgimnazjalnych nasze województwo reprezentował będzie właśnie Łukasz. Już 9 czerwca 2016 roku wraz ze swoim opiekunem naukowym - Małgorzatą Kucharską - Łukasz pojedzie na etap ogólnopolski, tj. eliminacje ustne w Krakowie i galę finałową konkursu, która odbędzie się we dworze Państwa Elżbiety i Antoniego Potockich w Krakowie. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach konkursowych, które odbędą się już 10 czerwca.

Justyna Wiklińska
LO w Strzegomiu

 


 

 |  do góry  |