AKTUALNOŚCI

 

 

  

Śladami Emila Krebsa 
(06.05.2016)

A A A

W dniu 05.05.2016 r. odbyło się spotkanie Starosty Piotra Fedorowicza z Panem Eckhardem Hoffmannem, potomkiem śląskiego poligloty Emila Krebsa. W spotkaniu uczestniczyli również Pan Gunnar Hille Dyrektor Centrum Języków Obcych przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych Niemiec oraz Pani Melinda Kovács –Mosbacher i Sobiesław Nowotny – historyk i tłumacz. 

   

 

Wizyta była związana z omówieniem wspólnych projektów, które są planowane w roku 2017 w związku z obchodami 150 rocznicy urodzin Emila Krebsa. Pan Hoffmann przyjechał do Powiatu Świdnickiego, promując wystawę zatytułowaną „U granic geniuszu“, którą można zobaczyć w Strzegomskim Centrum Kultury. Dodatkowo wygłosił on wykład poświęcony historii obecnej Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach, do której w latach 1878-1880 uczęszczał Emil Krebs.

* * *

Emil Krebs urodził się w Świebodzicach w 1867 roku. Do dnia dzisiejszego jest uznawany za największego geniusza językowego na świecie. Władał biegle 68 językami a ponad 100 języków i dialektów było mu znanych.

Monika Pasternak-Domagała


 

 |  do góry  |