AKTUALNOŚCI

 

 

  

Kolejny Świdniczanin w wyścigach samochodowych 
(22.04.2016)

A A A

Na początku obecnego roku Świdnica wzbogaciła się o kierowcę wyścigowego – Stefana Romeckiego, wywodzącego się ze Świdnicy, który w tym sezonie będzie reprezentować barwy Automobilklubu Sudeckiego. Oprócz niego w tym roku swoje starty w Mistrzostwach Polski Hour Race (dawniej WSMP Endurance) zapowiada inny Świdniczanin – Damian Lempart.

20-letni kierowca wyścigowy w tym roku zdobył uprawnienia do sportu samochodowego i międzynarodową licencję wyścigową, która umożliwia mu start m.in. w tegorocznym sezonie Mistrzostw Polski Hour Race, w których weźmie udział za kierownicą BMW 318is w barach zespołu „MMM Racing”.

„Jestem niesamowicie podekscytowany możliwością i szansą, jaka przede mną istnieje! Będzie to mój debiut w zawodach rangi mistrzowskiej jako kierowca, do którego szykowałem się bardzo długo i intensywnie pod wieloma względami.

Pomimo niewielkiego doświadczenia w stosunku do potencjalnych rywali, liczę na walkę o co najmniej podium w swojej klasie, jednak wszystko okaże się w praktyce, na torze. Niezmiernie chciałbym w tym momencie podziękować za bezcenne wsparcie Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich, oraz Fundacji im. Lesława A. Pagi, które doceniają nie tylko mój wkład w naukę jako student, ale również moją pasję, której poświęcam się tak bardzo, jak tylko jest to możliwe. Nie mogę również zapomnieć o Krzysztofie Czechaku, redaktorze naczelnym magazynu „RALLY AND RACE”, który wspiera mnie medialnie w świecie sportu samochodowego.” – mówi młody Świdniczanin. Damian rozpoczyna rywalizacje w Mistrzostwach Polski już 5 maja na Torze Poznań. Uzyskanie licencji wyścigowej i najbliższy start Damiana czynią go drugim kierowcą wyścigowym w historii Świdnicy, zaraz po Stefanie Romeckim. Zapraszamy do śledzenia przygotowań i startów Damiana na jego oficjalnej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/lempartracing/ 

Foto. Maciej Ławniczak

 

   

 


 

 |  do góry  |