AKTUALNOŚCI

 

 

  

Kampania #2gether4more 
(22.04.2016)

A A A

Zespół Szkół Mechanicznych od kilku lat bierze udział w akcji dzień.de | der-tag.pl. Jest to akcja Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, mająca na celu popularyzację wiedzy o sąsiednim kraju, skierowana do młodzieży, instytucji partnerskich z Polski i Niemiec oraz lokalnej społeczności. 

W tym samym czasie i pod jednym hasłem w obu krajach odbywają się dziesiątki projektów, które są organizowane samodzielnie przez młodzież i opiekunów. W tym roku młodzież z Zespołu Szkół Mechanicznych wzięłam udział w Kampanii #2gether4more, akcji na 25-lecie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Celem kampanii jest pokazanie, że współpraca Polaków i Niemców jest w stanie przynieść dużo pożytecznego. Kampania polegała na przeprowadzaniu podczas polsko-niemieckich spotkań młodzieży akcji na rzecz lokalnej społeczności i z jej udziałem. Mają one na celu integrację obu tych grup i zwrócenie uwagi otoczenia na odbywające się w ich okolicy polsko-niemieckie spotkania i długoletnią współpracę. Koordynator wymiany uczniowskiej Anna Foryś –Musik wspólnie z uczniami z Niemiec z partnerskiej szkoły Staatliche Berufsschule z Bad Kissingen i z uczniami ZSM, postanowiła posprzątać cmentarz przy Kościele Pokoju. Po nawiązaniu kontakt z panią Lucyna Żak, osobą odpowiedzialna za koordynacje sprzątania ze strony kościoła, ustalono termin 20 kwietnia 2016r. Sprzątanie trwało 2 godziny. Rzeczy, które zostały znalezione, zadziwiły wszystkich. Zgromadzono kilkanaście worków śmieci i nie tylko- drzwi, dywan , opony itp.. Wszyscy byli zgodni, że akcja zakończyła się pełnym sukcesem. Cmentarz wygląda czysto i zachęca do odwiedzania go przy okazji zwiedzania Kościoła Pokoju. Ponieważ każda akcja wspierana jest upominkami z PNWM , także tym razem otrzymaliśmy gadżety, które przekazane zostały młodzieży. Z akcji powstały zdjęcia, którymi młodzież podzieliła się w mediach społecznościowych, z użyciem hasztagu #2gether4more. Hasztag przekieruje treści na wspólną stronę internetową, która jest elementem kampanii łączącym Polskę i Niemcy.

Anna Foryś-Musik:
„Podczas projektu młodzi ludzie powinni zastanowić się nad możliwością zaprezentowania sąsiedzkiego kraju w ciekawej formie oraz zrobienia czegoś pożytecznego dla otoczenia razem z lokalną społecznością. Ponieważ jestem w stałym kontakcie z opiekunem z Niemiec, poinformowałam go o tej akcji. Razem wybieraliśmy temat akcji i obmyślić jej formę. Młodzież przyjeżdżając do naszej szkoły wiedziała już , że będziemy wspólnie realizować taki projekt.
Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy

 

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |