AKTUALNOŚCI

 

 

  

Tłumy mieszkańców na bezpłatnych badaniach 
(11.04.2016)

A A A

USG tarczycy, badanie ucha środkowego, spirometria, porady dietetyka wraz z pomiarem składu ciała, wykrywanie wad postawy, badanie poziomu cholesterolu, cukru we krwi i pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu, porady żywieniowe. 

Między innymi takie badania czekały na mieszkańców Świdnicy i całego Powiatu Świdnickiego w sobotę 9 kwietnia, w Galerii Świdnickiej. Tłumy na badaniach pokazują, że takie przeprowadzane cyklicznie akcje są bardzo potrzebne. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma możliwość skorzystania z porad specjalistów lub dostęp do nich jest utrudniony. Dlatego Powiat Świdnicki wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców i kilka razy do roku organizuje akcje bezpłatnych badań i konsultacji dla wszystkich chętnych - mówi koordynator akcji Barbara Świętek ze Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska z narko i alkogoglami, na których "na trzeźwo", bez uszczerbku na zdrowiu i nie zatruwając swojego organizmu można było sprawdzić jak wygląda otoczenie gdy poddamy nasz organizm działaniu środków odurzających.

Realizatorami przedsięwzięcia były:
Zespół Usług Medycznych "Medyk", Centrum Usług Medycznych "Eskulap", Audio-Care Aparaty Słuchowe, NZOZ Stacja Opieki Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego Rehabilitacji i Opieki Paliatywnej "Caritas" Diecezji Świdnickiej, Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Gabinet Dietetyczny "Dietaminka", Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy

 

   

   

   

foto: regionfakty.pl
Wiktor Bąkiewicz

 


 

 |  do góry  |