AKTUALNOŚCI

 

 

  

V sadzenie lasu samorządowców i mediów 
(08.04.2016)

A A A

Garnitury i krawaty w kąt. Szpilki i garsonki zostały w szafie. 7 kwietnia, w Gminie Bielawa, na pobliskich wzgórzach Nadleśnictwa Świdnica królowały szpadle, kilofy i inne sprzęty ogrodnicze. Tego dnia samorządowcy, dziennikarze i posłowie, ramię w ramię z leśnikami, dzielnie sadzili las. Nad wszystkim zaś czuwał Biskup Diecezji Świdnickiej Ignacy Dec.

Dzisiaj oddajemy naturze to co jej zazwyczaj zabieramy. "100 milionów drzew do 2017 roku" to ogólnoświatowa akcja, do której włącza się również Nadleśnictwo Świdnica. Wszystko po to by chociaż po części zrekompensować działalność człowieka w lasach - mówił na otwarcie akcji Nadleśniczy Jan Dzięcielski. Na stromym zboczu w pobliżu Bielawy posadzono prawie 3 tysiące sadzonek jodły i jaworu, drzew które rosły pierwotnie na tych terenach.

Powiat Świdnicki na akcji sadzenia lasu reprezentowali Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz, Członkowie Zarządu Powiatu: Magdalena Urbańska-Malucha i Szczepan Kownacki, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Sołtys i Sekretarz Powiatu Tomasz Kempa.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |