AKTUALNOŚCI

 

 

  

Strzegomscy licealiści z przedświąteczną wizytą w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu 
(25.03.2016)

A A A

We wtorek (15.03.2016 r.) klasa 1a LO w Strzegomiu wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Kucharską oraz Panią Kamilą Mazur wybrała się do Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Cały wyjazd został zainicjowany zbiórką, dzięki której mogliśmy zebrać i zakupić ważne produkty: mleko, kaszki, odżywki, środki higieniczne. 

Wiele potrzebnych rzeczy ofiarowali uczniowie z innych klas naszego liceum. Ogromną część produktów zakupiliśmy dzięki dwóm akcjom zorganizowanym na terenie szkoły przez Samorząd Uczniowski oraz klasę Ia pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Kucharskiej, Lucyny Miłek i Kamili Mazur. Punktualnie o godzinie 10:00 wyruszyliśmy sprzed szkoły w kierunku Wałbrzycha. Po dotarciu na miejsce natychmiast udaliśmy sie do naszych małych przyjaciół. Zabawom nie było końca.

Pomagaliśmy też w przygotowaniu świątecznych ozdób i przystrojeniu sali zabaw dla maluchów. Były zabawy na dywanie, układanie klocków, lekcja rysunku, wycinanie świątecznych ozdób, a także wykonanie gazetki związanej tematycznie z Wielkanocą. A później też wspólne porządki i przygotowanie dzieci do obiadu. Ze smutkiem pożegnaliśmy się z dziećmi, składając też dyrekcji i pracownikom Domu Małego Dziecka świąteczne życzenia. Kolejnym punktem naszej wycieczki było KFC, gdzie również świetnie się bawiliśmy. Z pewnością był to udany dzień dla całej klasy 1a i naszych podopiecznych, a do maluchów z Domu Małego Dziecka na pewno jeszcze wrócimy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze działania i popierającym nasz wyjazd. Szczególnie naszym Paniom nauczycielkom i wszystkim, którzy odpowiedzieli na hasło: „Pomagajmy dzieciom!”.

Ola Burdzy

 

 


 

 |  do góry  |