AKTUALNOŚCI

 

 

  

Dzień zdrowego śniadania 
(11.02.2016)

A A A

W czwartek 3 marca rano w szkolnym holu zapachniało zdrowym i smacznym jedzeniem. Na „Dzień zdrowego śniadania” wszystkie klasy przygotowały stoiska z propozycjami zdrowych i smacznych śniadań. Projekt wymyśliła Sara Drabo w ramach przygotowań do Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. 

   

 

Celem akcji było zwrócenie uwagi na znaczenie śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia oraz do właściwego komponowania pełnowartościowych składników. Całość organizował i koordynował Samorząd Szkolny pod fachową opieką pani profesor Agnieszki Andruszków. Każda klasa miała do wykonania następujące zadania:

  1. przygotowanie stoiska klasy z propozycją wartościowego śniadania w formie mini porcji wraz z podaniem składu potrawy oraz informacji o jej wartości energetycznej

  2. przygotowanie plakatu promującego zdrowe śniadanie

Ocenie podlegały:

  1. estetyka stoiska i potraw oraz to, w jakim stopniu propozycja spełnia wymagania dotyczące pełnowartościowego śniadania.

  2. rzetelność podanych informacji dotyczących potrawy.

  3. estetyka wykonania , pomysłowość oraz hasło/hasła plakatu podkreślające wagę zdrowego śniadania .

  4. wkład pracy w wykonanie potraw.

Każdy uczeń naszej szkoły mógł aktywnie uczestniczyć w projekcie, dostarczając propozycje na stoisko swojej klasy.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem pani profesor Izabeli Holi nagrodziła najlepsze zespoły dniem wolnym od pytania i ocenami z aktywności z biologii. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, a klasowe drużyny stanęły na wysokości zadania. Na stołach pięknie prezentowały się kolorowe sałatki, koktajle z warzyw i owoców, smakowite owsianki na sto sposobów, ciasteczka z otrębów, czy minikanapki z pełnoziarnistego pieczywa. Wszystkim smakowały zestawy prezentowanych zdrowych śniadań, a wiele osób chętnie wymieniało się przepisami. Filmową relację z „Dnia zdrowego śniadania” nakręconą przez przedstawicielkę naszej lokalnej TV, panią Dagmarę Krekorę, można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=tn-B-_XJ9G0 

Mamy nadzieję że dzięki tej akcji przekonaliśmy młodzież naszej szkoły do jedzenia śniadania, do właściwego komponowania jego składników, a także do zgłębiania wiedzy na temat zdrowego odżywiania.

Grażyna Łupkowska
LO Świebodzice

 

 

 


 

 |  do góry  |