AKTUALNOŚCI

 

 

  

Gimnazjaliści w strzegomskim LO 
(26.02.2016)

A A A

Ponad 250 gimnazjalistów odwiedziło strzegomskie LO w ramach „drzwi otwartych”. Gospodarzami spotkania byli licealiści z klas pierwszych, którzy przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów prezentację profili szkoły. Nie zabrakło filmików, scenek tematycznych i pokazów sztuk walki. 

Licealiści przygotowali również klasy przedmiotowe, w których gimnazjaliści mogli zobaczyć funkcjonowanie dziennikarskiego newsroomu, zajęcia praktyczne z biologii i chemii, pokazy sztuk walki i sprzętu wojskowego oraz nietypowe zajęcia matematyczne. Gimnazjaliści mieli również możliwość spotkania się i rozmawiania z nauczycielami uczącymi w LO, a także zwiedzenia każdego zakątka szkoły, pod troskliwą opieką licealistów. Nie zabrakło również poczęstunku, który przygotowali uczniowie klas pierwszych. Dla uczniów gimnazjów była to ponad dwugodzinna okazja do zapoznania się z ofertą strzegomskiego LO. Duże zainteresowanie wzbudziła oferta trzech klas, w skład których wchodzą cztery profile:

  1. dziennikarsko – medialny i prawniczy,

  2. nauk przyrodniczych i sportowych,

  3. mundurowy,

  4. matematyczno-fizyczny i informatyczny.

Gimnazjaliści z ciekawością wysłuchali informacji o specyfice każdego profilu, opiekunach merytorycznych i kierunkach studiów, które mogą wybrać. Bardzo ważne okazały się również kuluarowe rozmowy z pierwszoklasistami, którzy wspominali swoje dylematy oraz wybory, których dokonali. W imieniu całej społeczności LO, życzymy gimnazjalistom połamania długopisów na testach oraz bardzo dobrego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |