AKTUALNOŚCI

 

 

  

VII międzyszkolny konkurs języka angielskiego w liceum ogólnokształcącym w Świebodzicach 
(25.02.2016)

A A A

Dnia 22 lutego 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach odbył się drugi etap VII Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Pierwszy etap, obejmujący test gramatyczno-leksykalny odbył się w poszczególnych gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w styczniu bieżącego roku. 

To właśnie w etapie pisemnym wyłonione zostały 3-osobowe drużyny z każdej szkoły. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Każda drużyna musiała zmierzyć się z czterema zadaniami, które dotyczyły praktycznego zastosowania języka angielskiego i wymagały od uczestników dużej wyobraźni oraz poczucia humoru.

Drużyny zacięcie rywalizowały ze sobą do samego końca. Ostatecznie w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęło Społeczne Gimnazjum Akademickie w Świebodzicach, II miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu, a III miejsce -Gimnazjum w Bolkowie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce przyznano drużynie nr 1 z LO w Świebodzicach, a II miejsce - drużynie nr 2. Zwycięskie drużyny zostały obdarowane nagrodami w postaci słowników i materiałów do nauki języka angielskiego. Poza tym, indywidualnie doceniono najlepszego gimnazjalistę i licealistę, wyłonionych wcześniej w części pisemnej. Spośród gimnazjalistów bezkonkurencyjny okazał się uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Świebodzicach -Dawid Bujczenko, a z liceum - Daniel Chodarcewicz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a nauczycielom serdecznie dziękujemy za przygotowanie swoich uczniów do konkursu. Dziękujemy także nauczycielkom języka angielskiego z Liceum - Agnieszce Andruszków i Urszuli Zysce za przygotowanie konkursu. Następna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego już za rok. Do zobaczenia.

Liceum Ogólnokształcące
Świebodzice

 

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |