AKTUALNOŚCI

 

 

  

Absolwentka strzegomskiego LO o marzeniach, podróżach i psychologii 
(04.02.2016)

A A A

Z cyklu sylwetki absolwentów LO. Aneta Stanowska - coach, podróżnik, wiecznie uśmiechnięta, zaraża wszystkich pozytywnym spojrzeniem na siebie i otaczający świat. Jest wspaniałym przykładem umiejętności łączenia wiedzy, marzeń i pasji. 

Ukończyła LO w Strzegomiu o profilu humanistyczno – językowym. Uzyskała licencjat z Psychologii w Biznesie (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu) oraz magistra z Zarządzania Strategicznego UE (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu). Swoje wykształcenie uzupełniła w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie podyplomowo ukończyła coaching.

 

Aneta Stanowska:

„Kiedy kończyłam liceum nie do końca wiedziałam jaki kierunek dalszego kształcenia wybrać. Od zawsze fascynowali mnie ludzie, ich zachowanie, podejmowane wybory, motywy jakie mieli w zamyśle, zatem myślałam, że psychologia byłaby strzałem w dziesiątkę. Rozpoczęłam Psychologię w Biznesie na WSB we Wrocławiu. Pewnego dnia trafiłam na niezwykły warsztat organizowany przez moją uczelnię, który dotyczył realizacji marzeń. Wtedy po raz pierwszy poczułam, że mogę mieć wpływ na swoje życie i je dowolnie kreować. Pamiętam ten moment doskonale – był dla mnie przełomowy.

Uwierzyłam, że to ja sama tworzę jak ma wyglądać moje życie, a nie tylko los czy przypadek. Tego właśnie dnia stworzyłam listę marzeń, którą sukcesywnie realizuję. Zdobyłam jedną z najwyższych przełęczy w Himalajach, nurkowałam w Blue Hole, pływałam na kitesurfingu na pięknych Karaibskich wyspach, zwiedziłam prawie każdą europejską stolicę, odkryłam Wietnam, Kambodżę, Tajlandię, Nepal, Indie, odwiedziłam Taj Mahal – największą miłosną świątynię świata, a przede wszystkim polubiłam i zaakceptowałam siebie. Zrozumiałam cel swojego życia zawodowego. Kolejny etap kształcenia dał mi możliwość jego realizacji. Zostałam coachem – wspieram ludzi w tym, by byli najlepszą wersją siebie, by wykorzystali swój potencjał i żyli w zgodzie ze sobą. Z czasem zaczęłam pracować także jako trener rozwoju osobistego. Odważyłam się stanąć na scenie przed publicznością i inspirować innych ludzi. Uczę jak polubić siebie, wzmacniać relacje, być asertywnym, lepiej się komunikować oraz spojrzeć na świat przez "różowe okulary". Jestem współautorką warsztatów pewności siebie, stworzyłam projekt „Rozwiń Skrzydła” przy współpracy z fundacją Helios, prowadziłam sesje coachingowi dla niepełnosprawnych studentów Wyższej Szkoły Bankowej, jako mentor wspieram StartUp’y Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. A wszystko rozpoczęło się od marzeń!”
Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

Zdjęcia: archiwum Anety Stanowskiej

 

 


 

 |  do góry  |