AKTUALNOŚCI

 

 

  

Wyróżnienie dla Powiatu Świdnickiego
(02.02.2016)

A A A

W dniu 28.01.2016 r. odbył się finał konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2014-2016 „changes/chances@work”. Powiat Świdnicki wraz z Powiatem Bergstraße zakwalifikowały się do finału, otrzymując wyróżnienie w kategorii wymiany pozaszkolnej.

Wspólny projekt powiatów partnerskich „Mobilność zawodowa-drogą do sukcesu?” został zrealizowany w formie dwóch wymian młodzieży, które odbyły się w Krzyżowej w terminie 26-30.04.2015 r. oraz w Lampertheim- Hüttenfeld w terminie 8-12.09.2015 r.

Celem projektu było poszerzenie wiedzy i umiejętności przez młodych ludzi, które staną się pomocne w wyborze kierunku kształcenia, podczas szukania zatrudnienia i efektywnego ubiegania się o wybrane stanowisko pracy. Uczestnicy projektu zmierzyli się z metodami korzystania z oferty rynku pracy oraz obecnymi na nim zmianami i trudnościami; zapoznali się z nowymi zawodami, ocenili rolę staży/praktyk zawodowych oraz znaczenie wykształcenia w odniesieniu sukcesu zawodowego, omawiali sytuacje, kiedy wybrany kierunek kształcenia lub zawód nie przynosi satysfakcji oraz zaistnieje konieczność przekwalifikowania się. Ważnym aspektem projektu było zbieranie doświadczeń podczas warsztatów np. z zakresu radzenia sobie ze stresem lub treningu autogennego. Poruszony został również aspekt szukania pracy za granicą oraz aktualna emigracja zarobkowa.

Projekt był jednym z 85 projektów polsko-niemieckich, które zgłoszono do udziału w konkursie. Do finału zakwalifikowało się 18 z nich.

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Monika Pasternak - Domagała

 

 

 


 

 |  do góry  |