AKTUALNO¦CI

 

 

  

Wyjazd strzegomskich licealistów do Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu 
(02.12.2015)

A A A

We wtorek (24 listopada 2015 r.) pojechali¶my do wałbrzyskiego Domu Małego Dziecka. Odwiedzili¶my niemowlęta, ale spędzony w tej placówce czas przeznaczyli¶my głównie na gry i zabawy z dziećmi w przedziale wiekowym od 3 do 6 lat.

Przed wyjazdem odpowiednio się przygotowali¶my. W tym celu przeprowadzili¶my aukcję i zbiórkę darów na rzecz wychowanków tej placówki, w czym pomagało nam prezydium licealnego Samorz±du Szkolnego, konkretne klasa (IIc) oraz pojedynczy uczniowie z innych klas. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za to, że odpowiedzieli na nasz apel. Dzięki ich wsparciu mogli¶my kupić dzieciom najpotrzebniejsze ¶rodki higieniczne.

Dzieci cieszyły się z naszych odwiedzin, a niektóre nawet dziwiły się, że odwiedziła je tak liczna grupa młodzieży. Zabawa trwała długo. Trudno było się rozstać.

Po odwiedzeniu dzieci pojechali¶my na kręgielnię, gdzie mogli¶my się lepiej zintegrować jako zespół klasowy. Pojawiały się chwile pełne humoru, ale i chwile podziwu (w czasie których kto¶ wykonał strike czyli zbił wszystkie kręgle za jednym rzutem). Bardzo cieszymy się z tego, że mogli¶my zrobić co¶ dobrego dla dzieci z Domu Dziecka w Wałbrzychu i znaleĽć też dla siebie chwilkę na dobr± zabawę.

Dziękujemy też naszym opiekunom: za wyjazd i organizację całej akcji - Pani Małgorzacie Kucharskiej i Pani Kamili Mazur, a za owocne wspieranie naszej zbiórki - Pani Lucynie Miłek. Podziękowania kierujemy też do wszystkich uczniów zaangażowanych w zbiórkę darów.

Zapewniamy, że to dopiero pocz±tek naszej współpracy z Domem Małego Dziecka. Będziemy się starać dobrze organizować szkolny wolontariat.

W imieniu klasy Ia
Jakub Duży

 

   

 

 


 

 |  do góry  |