AKTUALNOŚCI

 

 

  

Kto wystąpi w licealnym „Chicago”?  
(25.11.2015)

A A A

Już w najbliższą sobotę (28.11.) na deskach strzegomskiego LO zostaną wystawione fragmenty sztuki Maurina Dallasa Watkinsa pt.: „CHICAGO”. Intensywne próby trwają już od kilku tygodni, zwłaszcza w akcie uczniowskim, ponieważ licealiści wystąpią w bardzo trudnej konwencji musicalowej.

Tradycyjnie w I akcie wystąpią uczniowie, w II – nauczyciele, a w III – aktorzy telewizyjni, rodzice oraz zaproszeni goście. Spektakle będą grane o godz. 16:00 i 19:00, a finałowym akcentem święta teatru w LO będzie wręczenie stypendiów najlepszym absolwentom liceum, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki maturalne w roku szkolnym 2014/2015 oraz wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem w życiu szkoły przez trzy lata edukacji.

Licealne spektakle cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ od pięciu lat sztuki są wystawiane dwukrotnie i gromadzą ponad 750 osobową widownię. W tym roku, już od dwóch tygodni, nie ma miejsc siedzących, ale drzwi LO będą otwarte dla wszystkich miłośników teatru.

Po spektaklach widzowie będą mogli podzielić się swoimi wrażeniami w kawiarenkach przygotowanych przez nauczycieli, rodziców i uczniów, gdzie nie zabraknie pysznego ciasta, kawy i herbaty.

„Nasze szkolne święto teatru jest przepełnione muzyką, słowem, gestem i ogromem twórczej pracy całej społeczności LO. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli będziecie Państwo tego dnia z nami. Postaramy się opowiedzieć Państwu wspaniałą historię relacji męsko – damskich. Tym razem okaże się jednak, że to mężczyźni ….są słabą płcią. Mam nadzieję, że wystarczająco Państwa zaintrygowałem. Zapraszam do LO!” – dodał dyr. Tomasz Marczak


PLIK DO POBRANIA:


 


 

 |  do góry  |