AKTUALNOŚCI

 

 

  

Udział Technikum Górnictwa Odkrywkowego w 3-dniowych Targach Kamieniarskich pn. "KAMIEŃ 2015" 
(17.11.2015)

A A A

Jeszcze w czerwcu bieżącego roku Zespół Szkół w Strzegomiu otrzymał od Geoservice-Christi propozycję wystawienia swojego najmłodszego kierunku na Międzynarodowych Targach "Kamień 2015". W tym miejscu na ręce Alicji Denik - dyrektora biura i organizacji targów, składamy za to serdeczne podziękowania.

W dniach od 5 do 7 listopada 2015 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu delegacja uczniów z klasy IV-ej TGO, tj.: Kacper Bauch, Bartosz Grzywiński, Rafał Mielczarek, Michał Połeć, Klaudia Zawiślan, Marcin Cybulski, Kamil Krzemień, Radosław Osoba, wraz z opiekunami: panią Renatą Dziurla i panem Jackiem Sozańskim, brała udział w Jesiennych Targach Branży Kamieniarskiej "KAMIEŃ 2015", najstarszych targach tego typu w Polsce.

Na stoisku numer 31 Technikum Górnictwa Odkrywkowego Strzegom miało przez trzy dni swoją "Kuźnię Młodych Talentów". Młodzież prezentowała swoje umiejętności rzeźbiarskie nabyte na praktyce zawodowej za granicą - w Demitz-Thumitz w Niemczech. Pokazywano prace przywiezione z praktyk oraz prace wykonywane "na żywo". Ponadto na stoisku przedstawiane były na bieżąco inne przedsięwzięcia związane z życiem TGO w Strzegomiu, m.in.: krótki film, prezentacja multimedialna, ulotki informacyjne, zdjęcia na tablicach kierunku. Nasze stanowisko budziło duże zainteresowanie odwiedzających targi. Należy tutaj wspomnieć, iż TGO w Strzegomiu jest jedyną tego typu szkołą na Dolnym Śląsku, a jedną z trzech w Polsce.

Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Strzegomiu zostało wpisane jako wystawca do "Katalogu Targów". Dzięki temu miało możliwość wzięcia udziału w konkursie na "najładniejsze stoisko". Wielkim zaskoczeniem było otrzymanie przez nasze stoisko największej ilości głosów! Radości z wygranej było mnóstwo, a maskotka szkoły - "Grosik" - odebrała nagrodę: medal i dyplom z wyróżnieniem.

W pierwszy dzień, w czwartek - 5 XI - odbyła się też prezentacja szkoły nt. kształcenia młodej kadry profesjonalistów branżowych. Grupa "Graniteria" w składzie: Daria Ekiert, Karolina Gap, Kamila Kowanetz, Sandra Osoba, Paulina Zielepuza - dziewczyny z klasy 3 TGO, miały w związku z tym swój występ na scenie targów. Tematem ich wystąpienia było omówienie i pokazanie efektów udziału w projekcie pn. "Piękno ukryte w kamieniu na drodze naszej kariery zawodowej". W tym dniu w odwiedziny na targi przyjechali też pozostali uczniowie z klas TGO.

Trzeba przyznać, że wiele się działo podczas targów KAMIEŃ 2015, a udział uczniów TGO był wyjątkowo wyróżniający się. Wszystkie doświadczenia, przedsięwzięcia, z którymi spotkali się uczniowie na tegorocznych targach, zapewne przybliżą im specyfikę branży szeroko pojętego górnictwa odkrywkowego.

W imieniu dyrekcji i nauczycieli przedmiotów górniczych składamy również ogromne podziękowania dla pana Krzysztofa Skolaka, Zbigniewa Zycha i Jerzego Zyska oraz tym wszystkim, którzy okazali nieocenioną pomoc w wystawieniu się TGO na targach kamienia.

Renata Dziurla - Zespół Szkół w Strzegomiu

   

   

 


 

 |  do góry  |