AKTUALNOŚCI

 

 

  

Już wkrótce ważne zmiany w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego 
(30.10.2015)

A A A

Zdajemy sobie sprawę, że wizyta w urzędzie często wiąże się z tym, że musimy wziąć wolne w pracy a z powodu długiej kolejki drobna wizyta przeradza się w siedzenie w poczekalni i nerwowe oczekiwanie na swoją kolej - mówi Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz. 

Chcąc ułatwić klientom załatwianie spraw w urzędzie oraz idąc z duchem czasu Wydział Komunikacji wprowadza elektroniczny system umawiania się na wizytę. Dzięki temu systemowi możemy umówić się na wizytę konkretnego dnia i na konkretną godzinę - dodaje Sabina Cebula Dyrektor Wydziału Komunikacji.

Po pierwsze: weź bilet!

Pamiętajmy. Bez względu na to, czy wizytę umówiliśmy wcześniej przez internet czy przyszliśmy do urzędu nie robiąc tego wcześniej, w Wydziale Komunikacji od wielu lat funkcjonuje system kolejkowy na podstawie pobranych wcześniej biletów. Do tej pory urządzenie wydające bilety znajdowało się za drzwiami wydziału i nie wszyscy klienci o tym wiedzieli. Dlatego od 28 października ustawiony został nowy biletomat, usytuowany na II piętrze, przy windzie, obok pokoju 215. Na biletomacie wstępnie określamy sprawę, którą chcemy załatwić po czym odbieramy bilet, na którym widnieje numer. Po wszystkim czekamy aż na tablicach informacyjnych zamontowanych pod sufitem ukaże się "nasz" numer.

Nie chcesz marnować czasu w kolejce? Od 16 listopada umów się na wizytę przez internet!

Aby to uczynić należy:

  1. Wejść na stronę (od 16 listopada): www.powiat.swidnica.pl i odszukać ikonę:

  1. W głównym menu określamy dzień i godzinę kiedy chcemy przyjść do urzędu oraz określamy rodzaj sprawy do załatwienia. Wprowadzamy także pozostałe wymagane przez system dane.

  2. Na koniec otrzymacie Państwo potwierdzenie danych oraz specjalny kod, który zostanie przesłany również na podany adres e-mail.

  3. W dniu, w którym odwiedzimy urząd należy wpisać uzyskany kod podczas pobierania biletu w biletomacie.

Sprawdź czy w urzędzie jest kolejka

Dla tych, którzy nie chcą ustalać konkretnego terminu wizyty starostwo przygotowała kolejne ułatwienie. Wchodząc na stronę internetową Powiatu Świdnickiego możemy sprawdzić liczbę osób oczekujących w kolejce w danej chwili.

Wystarczy, że na naszej stronie odnajdziemy ikonę:

System automatycznie wyświetli nam aktualne obłożenie Wydziału Komunikacji i jego poszczególnych komórek - dodaje Sabina Cebula.

Nowości ciąg dalszy...

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Świdnicy zadbał również o najmłodszych odwiedzających urząd. Dzieci będą mogły urozmaicić swój czas spędzony w specjalnie przygotowanym kąciku rekreacyjnym.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy

 

   

 


 

 |  do góry  |