AKTUALNOŚCI

 

 

  

Festiwal Nauki w strzegomskim LO 
(30.10.2015)

A A A

Jeśli można powiedzieć, że matematyka jest wszędzie, to właśnie takie twierdzenie udowodniła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, która, pod kierownictwem nauczycieli przedmiotów ścisłych, zorganizowała w sobotę (24.10.) festiwal nauki dla uczniów gminy Strzegom.

W programie festiwalu znalazły się m.in.:

 1. „Twierdza Szyfrów”-warsztaty kryptograficzne i prezentacja pod kierownictwem pani K. TomczykSulimy;

 2. „Nie tylko dla Orląt”-warsztaty pod kierownictwem pani L. Kilian;

 3. „Fiku miku fraktaliku”- warsztaty i prezentacja pod kierownictwem pani A. Kowalczyk;

 4. „Ulegnij złudzeniu”- wystawa i prezentacja pod kierownictwem pana P. Knapa;

 5. „Jarmark sztuki matematycznej”- wystawa i warsztaty pod kierownictwem pani E. Tutki.

„Twierdza Szyfrów”- warsztaty z szyfrowania z użyciem komputera, programów szyfrujących i deszyfrujących wykonanych na lekcjach informatyki przez grupę uczniów z drugich i trzecich klas informatycznych, a także szablonów, kart, modeli szyfrujących, pomocy naukowych i własnoręcznie wykonanego, przez ucznia klasy trzeciej, modelu Enigmy.

„Nie tylko dla Orląt”- warsztaty dotyczące logicznego myślenia, rozwiązywania zagadek, szarad, łamigłówek i układanek, pokazujących, że czasami warto podejść do rozwiązania zadania w niekonwencjonalny sposób.

„Fiku miku fraktaliku”- warsztaty i pokaz tworzenia fraktali za pomocą programów komputerowych i znajdowania fraktali w naturalnym otoczeniu człowieka.

„Ulegnij złudzeniu”- wystawa z prezentacją poświęcona iluzji optycznej, czyli temu co zwodzi nasz mózg i jego postrzeganie rzeczywistości.

„Jarmark sztuki matematycznej”- wystawa poświęcona elementom i symbolom matematycznym w sztuce i architekturze, warsztaty m.in. tworzenia mozaiki za pomocą własnoręcznie wyciętych kolorowych szablonów, rozwiązywania dylematu dzielenia pizzy na części i wykonywania z masy plastycznej i masy solnej symbolu nieskończoności i liczby Pi.

Zaproszenie na festiwal przyjęły następujące placówki:

 1. Szkoła Podstawowa nr 4 (szkoła stawiła się w najliczniejszym składzie),

 2. Szkoła Podstawowa nr 2,

 3. Przedszkole Misia Uszatka,

 4. Gimnazjum nr 1,

 5. Gimnazjum nr 2,

 6. Zespół Szkolno-Przedszkolny z Jaroszowa,

 7. Zespół Szkół Gimnazjalnych z Goczałkowa.

„Celem Festiwalu jest propagowanie matematyki wśród dzieci i młodzieży przez zabawę.
Warsztaty przygotowane zostały na wielu poziomach trudności, uwzględniających wiek uczestników i zakres posiadanych wiadomości i umiejętności. Uczestnicy wykazali duże zaangażowanie i determinację w wykonywaniu zadań, co motywuje nas do kontynuowania takich działań i przygotowania za rok kolejnego Festiwalu Nauki w LO. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za przybycie i czynny udział w festiwalu. Serdecznie zapraszamy za rok” – dodają organizatorzy.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |