AKTUALNOŚCI

 

 

  

Uczniowie LO ze Świebodzic na spotkaniu autorskim z Agatą Bizuk 
(28.10.2015)

A A A

Spotkania autorskie z ciekawymi pisarzami zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych licealistów. Nie inaczej było i tym razem. W piątek wieczorem 23 października b.r uczniowie ze świebodzickiego LO, wraz z polonistką Ireną Horbaczewską, wzięli udział w spotkaniu z młodą pisarką Agatą Bizuk w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach. 

Pani Agata jest wałbrzyszanką, która 10 lat temu wyemigrowała do Irlandii. Wcześniej była dziennikarką w wałbrzyskim radiu BRW, TV Wałbrzych oraz pracowała w ,,Wiadomościach Wałbrzyskich”. Za granicą zaczynała od pracy w fabryce cukierków- żelków, a następnie została doradcą w organizacji charytatywnej. W Irlandii napisała też swoje dwie książki  ,,Narzeczona z Second- Handu” i ,,Piątek trzynastego”. Sama autorka mówi o swoich książkach, że nie jest to wielka literatura, ale można przy nich odpocząć, zrelaksować się, pośmiać, ale też poznać watek migracji zarobkowej. 

Jej książki cechuje błyskotliwość, humor i duży dystans do siebie i życia. W czasie spotkania autorka bardzo ciekawie opowiedziała o swojej twórczości i życiu prywatnym. Zdradziła, dlaczego wyjechała z Polski, jakie są wady i zalety życia na Zielonej Wyspie i skąd w ogóle wziął się pomysł na napisanie książek. Cieszy fakt, że nasi licealiści potrafią i chcą w zupełnie niestandardowy sposób- bo na spotkaniu autorskim w bibliotece- spędzić piątkowy wieczór. A samo spotkanie było dla nich ciekawym doświadczeniem, absorbującym i pouczającym.

Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

 

   

   

 


 

 |  do góry  |