AKTUALNOŚCI

 

 

  

Dzień Edukacji Narodowej w strzegomskim LO
(20.10.2015)

A A A

Dzień Edukacji Narodowej w LO ma zawsze doniosłą oprawę. W środę (14.10.) uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych, aby, wraz ze swoimi nauczycielami, świętować ten wyjątkowy dzień. Część artystyczną przygotowali licealiści z klas drugich.

Podczas uroczystości nie zabrakło filmu, w którym nauczyciele odpowiadali na pytania dotyczące zawodu nauczyciela i meandrów edukacji. Nieodłącznym elementem apelu był również występ muzyczny utalentowanych licealistek: Moniki Kołdachy, Aleksandry Dudyk, Magdaleny Hawro, Magdaleny Kolasy oraz Joanny Głód. Natomiast zabawną scenkę z życia szkoły przygotowali uczniowie klasy 2 c. Trafność spostrzeżeń oraz olbrzymie poczucie humoru licealistów rozbawiło uczniów i nauczycieli.

Swoje refleksje na temat Dnia Edukacji Narodowej przedstawili zaproszeni goście: burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz wiceprzewodniczący Rady Rodziców Cezary Włodarczyk, którzy podkreślili znaczenie nauki w życiu młodego człowieka oraz wyjątkowy klimat edukacyjny panujący w LO.

Na ważną rolę nauczyciela wskazał również dyr. Tomasz Marczak: „To nauczyciel uczestniczy, tuż obok rodziców, w kształtowaniu młodego człowieka. To on opowiada mu o świecie wartości i zagrożeń, to on uczy sznurować buty i pisać pierwsze litery, a później to właśnie nauczyciel otwiera kolejne drzwi i okna na świat, aż do pełnej, młodzieńczej samodzielności”.

Święto Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia nauczycieli i pracowników obsługi. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała p. Lila Kilian, Nagrodę Starosty Świdnickiego – p. Lucyna Miłek, Nagrodę Dyrektora: p. Ewa Tutka, p. Małgorzata Kucharska, p. Agnieszka Soboń Nowakowska, p. Przemysław Knap, p. Eryk Bendig, a także pracownicy obsługi i administracji: Beata Pietkiewicz, Marzena Farion, Beata Osoba, Urszula Hajder, Beata Bąkowska, Danuta Iwen i Mieczysław Salwin. W tym dniu swój jubileusz pracy zawodowej obchodziła również p. Maria Maziarz oraz p. Jadwiga Nakonieczna.

Po części oficjalnej klasa 2 b przystąpiła do szkolnych otrzęsin klas pierwszych, tym razem w duchu rywalizacji sportowo-artystycznej. Pierwszoklasiści musieli wykonywać ćwiczenia z obciążeniem, trafić do celu, zatańczyć z wychowawczyniami pięć utworów, napisać i zaśpiewać tekst o ważnych aspektach LO i zmierzyć się z karaoke.

Po zaciętym boju i dramatycznej dogrywce wygrała klasa I c, która za rok zorganizuje kolejne otrzęsiny.

Nie był to jednak koniec świętowania, ponieważ scenę opanowali uczniowie, którzy wykonali gremialnie kilka utworów wykazując się niezwykłą pomysłowością w układach tanecznych. To był bardzo radosny i spontaniczny Dzień Edukacji Narodowej w LO.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

 

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |