AKTUALNOŚCI

 

 

  

Uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu na Targach Zawodów Przyszłości, Innowacji i Eksportu w Jeleniej Górze
(14.10.2015)

A A A

W piątek, 9 października, grupa uczniów z klasy III zasadniczej szkoły zawodowej piekarz uczestniczyła w Targach Zawodów Przyszłości, Innowacji i Eksportu wJeleniej Górze. Organizatorem targów była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest - Park”, a patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki oraz miasto Jelenia Góra.

Gościem specjalnym na targach była wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn - Klik. Uczniowie Zespołu Szkół , z opiekunem Barbarą Balawender, zostali zaproszeni na Targi dzięki współpracy naszej szkoły z FSB Piekarnia Strzegom. Firma ta należy do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Uczestnicy Dolnośląskich Targów Zawodów Przyszłości, Innowacji i Eksportu mogli zapoznać się z ofertą najbardziej obiecujących na przyszłość i poszukiwanych zawodów, dowiedzieć się jak efektywnie szukać nowych pracowników oraz porozmawiać o formach kształcenia zawodowego. Jak podkreśliła wiceminister Antoniszyn-Klik, klastry edukacyjne powołane w Wałbrzyskiej, Legnickiej i Kamiennogórskiej Specjalnych Strefach Ekonomicznych pomagają dopasować ofertę szkół zawodowych do potrzeb rynku pracy. 

Resort gospodarki wdraża pilotażowy program "Kształcenie zawodowe dla potrzeb gospodarki”, który jest pomostem między edukacją a biznesem i ma pomóc szkołom dopasować ofertę kształcenia do tego, co aktualnie dzieje się na lokalnych rynkach pracy. Na stoiskach wystawców można było zasięgnąć informacji o profilu działalności i potrzebach kadrowych. Uczniowie przekonali się jak dużo pracy jest dla informatyków, ekonomistów i pracowników obsługi linii produkcyjnych. Na scenie głównej odbyły się dwa wykłady motywacyjne i panel dyskusyjny. Podczas tych wykładów zwracano uwagę na szczególne miejsce szkół kształcących w zawodach mechanicznych. 

Wynika to z ogromnego rozwoju na pobliskich strefach ekonomicznych firm z branży motoryzacyjnej i zapotrzebowaniem na dużą ilość pracowników. Na ekranie głównym prezentowano filmy promocyjne firm, szkół, także Zespołu Szkół w Strzegomiu, członków Klastra INVEST In EDU oraz relacjonowano na żywo informacje z poszczególnych stoisk wystawienniczych. Dużą atrakcją dla uczniów i gości był kwadrokopter, czyli dron skonstruowany przez uczniów jednej ze szkól wałbrzyskich, który latał nad głowami zebranych. Uczniowie Zespołu Szkół przywieźli z targów spory pakiet ofert firm dysponujących wolnymi etatami dla absolwentów szkół, z którym można się zapoznać w bibliotece szkolnej.

Zespół Szkół w Strzegomiu

 

   

 

 


 

 |  do góry  |