AKTUALNOŚCI

 

 

  

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży 
(13.10.2015)

A A A

Już po raz czwarty w Świdnickim Mechaniku gościli nauczyciele i uczniowie z partnerskiej szkoły z Gelsenkirchen. Wizyta trwała od 20 do 27.09.2015. Tym razem przybyła 14 osobowa grupa młodzieży z trzema opiekunami: Claudią Bage, Zenobią Rahmfeld i Christphem Hense.

Jak co roku program wymiany uczniowskiej był bardzo bogaty i obfitował w wiele atrakcji. Przez dwa dni uczniowie w grupach polsko-niemieckich konstruowali elektroniczna kostkę do gry pod okiem nauczyciela Christopha Hense. Wspólnie z Niemcami uczniowie z Mechanika odwiedzili kompleks Riese w Głuszycy, zdobyli Wielką Sowę, poznali historię tajemniczego Kręgu z Krzyżowej i Obozu Pracy Gross-Rosen. W ramach projektu uczniowie z obu krajów mogli podziwiać historię i zabytki stolicy Dolnego Śląska. Niebywałą atrakcja okazała się Aula Leopoldina i Wieża Matematyczna Wrocławskiego Uniwersytetu. Tygodniowy pobyt grupy niemieckiej minął bardzo szybko i zaowocował licznymi przyjaźniami oraz był fantastyczną okazją do rozwijania umiejętności językowych, tak bardzo cennych w obecnych czasach.

Wymiana uczniowska odbywa się w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Uczniowie z Mechanika wybierają się z rewizytą w listopadzie. Koordynatorem projektu była Jolanta Sajdak, nauczycielka j. niemieckiego z ZSM.

Zespół Szkół Mechanicznych

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |