AKTUALNOŚCI

 

 

  

„Lalka” bez tajemnic - narodowe czytanie w Zespole Szkół w Strzegomiu 
(09.09.2015)

A A A

Narodowe czytanie to ogólnopolska akcja, która odbywa się każdego roku pod honorowym patronatem Prezydenta RP, a ma na celu propagowanie literatury polskiej wśród dzieci i młodzieży. Akcja odbywa się już od czterech lat i jak dotąd, czytano już „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” H. Sienkiewicza, a w tym roku „Lalkę” B. Prusa. 

Nasza szkoła po raz pierwszy (ale na pewno nie ostatni) wzięła udział w akcji i w dniu 5 września w auli szkolnej uczniowie wszystkich klas Technikum mogli wysłuchać fragmentów „Lalki” i poznać historię Stanisława Wokulskiego- kupca galanteryjnego zakochanego w arystokratce. Spotkanie z „Lalką” rozpoczęła pani Anna Spychalska przybliżając zebranym ideę narodowego czytania, a następnie wszyscy zgromadzeni w auli obejrzeli prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Bolesława Prusa, którą przygotowały uczennice z klasy czwartej TI- Emilia Ślęk i Patrycja Klęczar. 

Wśród czytających powieść nie zabrakło przedstawicieli dyrekcji, grona pedagogicznego i naszych uczniów. Kolejne fragmenty powieści czytali - dyrektor szkoły Robert Wójtowicz, wicedyrektor - Dorota Sozańska, pedagog szkolny - Monika Kozłowska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Izabela Lasak, a także uczniowie z klasy drugiej i trzeciej - Dominik Lipiński i Dominika Adamowicz. Narodowe czytanie z pewnością wejdzie na stałe do kalendarza naszych imprez szkolnych, bo każda forma spotkań z literaturą jest świetną okazją do propagowania czytelnictwa, do sięgania po klasykę literatury i odkrywania jej tajemnic.


Zespół Szkół w Strzegomiu

 

   

   

 


 

 |  do góry  |