AKTUALNOŚCI

 

 

  

IX Targi "Zdrowie ma smak" już wkrótce 
(13.08.2015)

A A A

54 wystawców z całej Polski oraz specjalni goście z Czech. Produkty tradycyjne, bez chemicznych polepszaczy, od lokalnych wytwórców. Po raz IX świdnicki rynek zapełni się wystawcami uczestniczącymi w IX Targach "Zdrowie ma smak".

Z roku na rok przybywa wystawców chcących zaprezentować swoje produkty na naszych targach. Cieszy nas to i niewątpliwie świadczy o tym, że moda na bycie fit, na zdrowe odżywianie i zdrowy tryb życia dotarła do Polski na dobre - mówi Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz. Także w tym roku, na świdnickim rynku, stoiska wystawiennicze zapełnią się serami, pieczywem, wędlinami, przyprawami, przetworami owocowo-warzywnymi, olejami, miodami, winami, nalewkami oraz miodami pitnymi.

Dla odwiedzających czekać będą także bezpłatne badania i konsultacje ze specjalistami. Badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, badania densytometryczne w kierunku osteoporozy, porady reumatologa i dietetyka, badania słuchu i ostrości wzroku, spirometria oraz konkursy sportowo-rekreacyjne. To tylko niektóre z dodatkowych atrakcji, które odbędą się w ramach tegorocznych targów.

Organizując targi zdrowej żywności chcemy pokazać mieszkańcom naszego regionu, że warto zwracać uwagę na to co jemy. Takie wydarzenia pokazują, że istnieje alternatywa dla śmieciowego jedzenia pełnego ulepszaczy i konserwantów - dodaje Starosta Piotr Fedorowicz. Pamiętajmy, że jesteśmy tym co jemy.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy

 

 

 


 

 |  do góry  |