AKTUALNOŚCI

 

 

  

Pożegnanie Starosty Matthiasa Wilkesa 
(07.08.2015)

A A A

W terminie 3-5 sierpnia odbyła się wizyta partnerska Starosty Powiatu Bergstraße Matthiasa Wilkesa oraz Wernera Breitwiesera Przewodniczącego Rady Powiatu Bergstraße w latach 1985-1989 oraz 2001-2014. 

   

W ramach wizyty w Powiecie Świdnickim goście wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Powiatu Świdnickiego oraz Rady Powiatu, przedstawicielami Gmin Świdnica oraz Marcinowice, podczas którego zostały podsumowane działania podejmowane w ramach współpracy między powiatami od momentu podpisania umowy o partnerstwie do dnia dzisiejszego. Wizyta miała również charakter pożegnania. Starosta Matthias Wilkes kończy w roku bieżącym pracę na stanowisku starosty Powiatu Bergstraße po 13 latach piastowania urzędu. Współpraca partnerska była dla niego zawsze priorytetem. W trakcie 13 lat jej trwania był inicjatorem wielu wspólnych przedsięwzięć oraz angażował się w realizację projektów międzynarodowych, wymian młodzieżowych, sportowych, kulturalnych, spotkań przedsiębiorców oraz przedstawicieli branży zawodowych. W roku 2009 został uhonorowany Orłem Powiatu Świdnickiego za całokształt pracy na rzecz przyjaźni między narodem polskim i niemieckim.

Pierwsze kontakty między powiatami Świdnickim oraz Bergstraße nawiązano w listopadzie 2000 roku. Umowa o partnerstwie została podpisana rok później przez Starostów Norberta Hofmanna i Wojciecha Murdzka oraz Przewodniczących Rady Powiatu Wernera Breitwiesera i Lubomira Trojanowskiego.

Monika Pasternak - Domagała

 

 


 

 |  do góry  |