AKTUALNOŚCI

 

 

  

Spotkanie z właścicielami Ośrodków Szkolenia kierowców 
(10.07.2015)

A A A

W dniu 09 lipca 2015r w starostwie powiatowym w Świdnicy odbyło się spotkanie z właścicielami Ośrodków Szkolenia Kierowców. Ustawa nakazuje dokonania analizy statystycznej i podania do publicznej wiadomości informacji o średniej zdawalności osób szkolonych w danym ośrodku. Zawsze chętnie zapraszamy do starostwa przedstawicieli OSK.

W dzisiejszym spotkaniu na zaproszenie starosty Świdnickiego Piotra Fedorowicza uczestniczą również Dyrektor WORD Wałbrzych Leszek Tkaczyk , zastępca Dyrektora Józef Piksa. W spotkaniu wzięli udział wicestarosta Zygmunt Worsa, Dyrektor Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Sabina Cebula i inspektor w wydziale Bartłomiej Rainsz.
Z analizy wynika, że mieszkańcy naszego powiatu najczęściej zdają egzaminy na prawo jazdy w WORD Wałbrzych, a od roku również w filii w Świdnicy oraz WORD Wrocław i Legnica.

Trochę statystyki za rok 2014:

  • WORD Wałbrzych do egzaminu teoretycznego przystąpiło 3632 osoby, a egzamin teoretyczny zdało 1260, do egzaminu praktycznego przystąpiło 4018 osób, zdało 1006 osób

  • WORD Wrocław do egzaminu teoretycznego przystąpiło 230 osoby, a egzamin teoretyczny zdało 106 osób , do egzaminu praktyczny przystąpiło 374 , zdało osób 103 osoby.

  • WORD Legnica do egzaminu teoretycznego przystąpiło 531 osób, a egzamin teoretyczny zdało 196 osób , do egzaminu praktyczny 517 zdał 234 osoby.

Obecnie na terenie powiatu świdnickiego wpisanych jest do rejestru Ośrodków Szkolenia Kierowców (OSK) 44 ośrodki, (w tym 11 ośrodków ma zawieszoną działalność).

Na stronie www.bip.powiat.swidnica.pl dostępna jest analiza zdawalności OSK oraz na tablicy ogłoszeń przy Wydziale Komunikacji. Każdy kto zamierza skorzystać ze szkolenia ma możliwość wybrania dla siebie najbardziej odpowiedniej szkoły.

Dyrektor WORD wyróżnił te ośrodki szkolenia kierowców, które mają najlepsza zdawalność w trzech kategoriach z uwzględnieniem liczby przeprowadzonych egzaminów:

  • kategoria I - powyżej 200 egzaminów,

  • kategoria II - od 101 do 200 egzaminów,

  • kategoria III - od 50 do 100 egzaminów.

 

   

   

   

   

 


 

 |  do góry  |