AKTUALNOŚCI

 

 

  

Strzegomski „Głos Liceum” z niesamowitymi wywiadami
(24.06.2015)

A A A

Wywiad z zespołem „Dżem”, a także ze Zbigniewem Wodeckim, Mają Popielarską z TVN-u, włodarzami miast Strzegomia i Horic, przedstawicielami branży kamieniarskiej – to efekty pracy zespołu dziennikarzy „Głosu Liceum”, którzy podczas Święta Granitu Strzegomskiego rozbili na strzegomskim rynku „newsroom”. 

Uczniowie z klasy dziennikarskiej, przy silnym wsparciu wychowawczyni Beaty Suwart - Orzechowskiej oraz opiekuna merytorycznego Mirosława Oczkosia nagrywali materiał do radia „Głos Liceum”. Młodych dziennikarzy zachwyciła Maja Popielarska z TVN-u, która z wielką radością przyjęła zaproszenie na wywiad, a później bardzo chętnie odpowiadała na pytania licealistów. Niezwykle przyjazną atmosferę wywiadu stworzył również Zbigniew Wodecki, który z dużą szczerością mówił o swojej karierze i własnych, życiowych przemyśleniach. Natomiast bezkonkurencyjny okazał się zespół „Dżem”.

„Mimo zmęczenia po koncercie muzycy „Dżemu” udzielili nam obszernego wywiadu. Zaskoczeniem dla nas była ich bezpośredniość i otwartość. Rozmawialiśmy jak starzy znajomi, którzy, po długiej nieobecności, są gotowi przegadać całą noc. Nie zabrakło również dedykacji dla naszego radia i wszystkich licealistów” – dodaje redaktor naczelna radia Klaudia Ginter. O idei Święta Granitu Strzegomskiego, branży kamieniarskiej oraz tegorocznych wystawcach mówił również w radiu „Głos Liceum” burmistrz Zbigniew Suchyta. Dla licealnego radia wypowiedział się także burmistrz czeskich Horic Ales Svoboda, który opowiadał o partnerstwie ze Strzegomiem oraz współpracy kulturalno-gospodarczej obu miast. 

W wywiadach nie mogło również zabraknąć rozmów z przedstawicielami branży kamieniarskiej, którzy bardzo precyzyjnie opowiadali o specyfice swojego zawodu, a także komentarzy mieszkańców gminy Strzegom. Wszystkie relacje można usłyszeć w radiu „Głos Liceum” „Bądźmy na fali” – dodają licealiści.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |