AKTUALNOŚCI

 

 

  

Młodzież Zespołu Szkół w Strzegomiu w projekcie " Szkoła bardziej demokratyczna"
(17.06.2015)

A A A

Projekt "Szkoła bardziej demokratyczna" jest działaniem służącym aktywizacji młodzieży do działań na rzecz społeczności lokalnej i partycypacji w sprawach publicznych oraz do podejmowania wyzwań i rozwiązywania problemów lokalnych.

Projekt pomaga w zdobywaniu przez młodzież wachlarza motywacji, kompetencji osobistych i społecznych oraz umiejętności związanych z pracą projektową. Projekt realizowany jest w okresie maj- grudzień 2015 r. dla dwóch równoległych 24-osobowych grup i zakłada organizację dwóch spotkań warsztatowych- każde trwające cztery dni. Po zakończeniu części warsztatowej przeszkolona młodzież wraz z kadrą nauczycielską będzie pracować nad stworzeniem, a potem wdrożeniem planu uczynienia ze swojej placówki szkoły bardziej demokratycznej. Posłuży do tego m.in. realizacja przez młodzież mini-projektów dających możliwość wypróbowania swoich sił i zdobycia doświadczenia w partycypacji młodzieży w sprawach publicznych - w ramach społeczności szkoły. Całość działań zakończy jednodniowe spotkanie ewaluacyjne dla każdej z grup. 

Pierwszą grupę warsztatową stanowią uczniowie i nauczyciele z następujących szkół :

  1. Zespół Szkół w Strzegomiu

  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących ze Świebodzic

  3. Zespół Szkół Ogólnokształcących z Bielawy

Warsztaty realizowane będą w siedzibie Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa we Wrocławiu. Naszą szkołę reprezentować będą przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciele M. Łaciuk i W. Buczak. Uczestnicy projektu zapewnione mają zakwaterowanie, wyżywienie i materiały szkoleniowe. Będzie to niewątpliwie czas wytężonej pracy, ale i miło spędzony czas w stolicy Dolnego Śląska. Projekt finansowany jest ze środków PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH.

Monika Kozłowska
pedagog szkolny

 

 


 

 |  do góry  |