AKTUALNOŚCI

 

 

  

II Olimpiada Sportowa „Ćwiczyć każdy może”
(16.06.2015)

A A A

W dniu 11.06.15 r. na Hali Sportowej OSIR zorganizowana została przez Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu II Olimpiada Sportowa dla szkolnictwa specjalnego. Koordynatorką imprezy była Marlena Pudło – Świdurska, nauczycielka wychowania fizycznego. 

W zawodach wzięły udział drużyny z Zespołów Szkół Specjalnych ze Świebodzic, Wałbrzycha, Strzegomia oraz DPS w Świebodzicach. Głównym sędzią był Jerzy Majewski, który czuwał i obserwował, czy przestrzegane są zasady fair play. Po powitaniu i oficjalnym otwarciu igrzysk przez dyrektor Małgorzatę Zarembę nastąpił uroczysty przemarsz drużyn przy akompaniamencie muzycznym dookoła sali. Zawodnicy mieli do pokonania różnego rodzaju slalomy i tory przeszkód, liczyła się nie tylko zwinność, ale też celność. Mistrzami strzelanych goli metodą „piłka w bramce” z niewielkiej odległości okazali się gospodarze czyli drużyna w składzie: Aleksandra Piotrowska, Patrycja Drejer, Mirosław Nowak, Patryk Rzepka, Mateusz Staroń. Sport to nie tylko rywalizacja, to świetny sposób na aktywność, ruch i wspólne działanie, dlatego też organizatorzy zdecydowali o przyznaniu równorzędnych nagród i wyróżnień w postaci indywidualnych medali dla wszystkich uczestników oraz słodyczy, gadżetów dyplomów i pucharów dla poszczególnych placówek. Był też czas na regenerację sił i poczęstunek w postaci bułek, jabłek, wody mineralnej i soków. Do pomocy przy organizacji zaproszeni zostali wolontariusze – uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu pod opieką pana Jacka Fornala. W przerwie rozgrywek wystąpiła grupa taneczna „Biedronki” z Przedszkola Nr 3 w Strzegomiu i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy w rytm tańca Chihuahua.

Wesoły refren z piosenki o Pszczółce Mai brzmiał jeszcze długo w uszach widowni. „Szubi dubi du”- następna olimpiada już za rok.

Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |