AKTUALNOŚCI

 

 

  

Wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton
(05.05.2015)

A A A

27 kwietnia rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs na felieton, organizowany przez wrocławskie XII LO. Ponieważ zostałam zakwalifikowana do finałów, wraz z panią Haliną Kopeć wybrałam się do Wrocławia, by uczestniczyć w finałowej gali.

Rozdanie nagród poprzedził interesujący wykład przewodniczącego komisji, profesora Stanisława Beresia, który ze swadą opowiadał o tajnikach pracy w jury oraz o samej istocie tak trudnej formy, jaką jest felieton – „Felieton to wyrzutek – nie wiadomo, jakich ma rodziców, bo jest ich tak wielu, że rodzi się podejrzenie, że poczęty został w czasie pijackiej orgii.” – jak opisał we wstępie publikacji nagrodzonych tekstów. Podczas wykładu zaproszeni finaliści mogli uzyskać kilka cennych rad dotyczących warsztatu, a ich opiekunowie posłuchać ciekawych konkluzji o coraz większej różnicy, która dzieli ich od młodego pokolenia.

Nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Nadesłana przeze mnie praca „Patriotyzm w stylu retro” zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Jako nagrodę uzyskałam aparat fotograficzny, wydany zbiór prac tegorocznych laureatów oraz książkę Ludwika Stommy: „Nasza różna Europa…”. Nagroda o tyle ciekawa, że okazała się bardzo zbieżna z moimi zainteresowaniami, które ukazałam w felietonie.

Wszystkich zainteresowanych zachęcam do udziału w podobnych konkursach. Jest to okazja do sprawdzenia własnych literackich umiejętności, a przede wszystkim, oceny przez wykwalifikowane osoby.

Weronika Bunij
II Liceum Ogólnokształcące

 


 

 |  do góry  |