AKTUALNOŚCI

 

 

  

Uroczyste pożegnanie absolwentów LO w Świebodzicach
(05.05.2015)

A A A

Piękny i słoneczny piątek 24 kwietnia 2015r. był szczególnym dniem w świebodzickim LO. W czasie uroczystego apelu Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach uroczyście pożegnali uczniów klas trzecich, którzy właśnie zakończyli edukację w murach naszej szkoły.

Uroczystość ta jest zawsze w naszym liceum szczególnym wydarzeniem. Nie inaczej było i tym razem, tym bardziej, że została ona uświetniona obecnością gości w osobach Starosty Powiatu Świdnickiego- pana Piotra Fedorowicza, Burmistrza Świebodzic- pana Bogdana Kożuchowicza, dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjalnych, do których wcześniej uczęszczali nasi absolwenci, pani Małgorzaty Schabowskiej, pani Teresy Walczak- Jusiel, pani Jolanty Styrny- Grossman, pani Magdaleny Stąpor. Nie zabrakło też wzruszonych rodziców naszych maturzystów oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

Pan burmistrz tradycyjnie już ufundował i wręczył nagrodę dla najlepszych absolwentów LO- Weroniki Stolarczyk i Adama Budziaka.

Po wzruszającym przemówieniu Dyrektor LO pani Doroty Ciołek, która w swoim wystąpieniu pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły i zachęciła do wspomnień z ostatnich trzech lat, każdemu na pewno zakręciła się łezka w oku, że to już koniec. Z kolei nasi goście życzyli absolwentom sukcesów na maturze i dostania się na wymarzone studia. Niezwykle wzruszającym momentem były też przemówienia zarówno przedstawicieli klas drugich (Angeliki Górczak i Oliwii Gułaj), jak i samych absolwentów, w których imieniu podziękowania za trzy lata nauki złożyła Weronika Stolarczyk.

W czasie apelu wszyscy absolwenci otrzymali świadectwo ukończenia szkoły. Nagrodzeni zostali uczniowie z najwyższą średnią, a świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Weronika Stolarczyk, Grzegorz Nielubiak, Adam Budziak, Karolina Działek, Michał Pogoda- Kotwica, Konrad Szwarc, Justyna Bobkiewicz, Marta Leszczyńska, Justyna Łupkowska i Joanna Merchut. Rada Pedagogiczna przyznała też nagrody specjalne za szczególne zaangażowanie w życie szkoły, nie zabrakło też nagród za osiągnięcia sportowe, podziękowań od sejmiku uczniowskiego i podziękowania dla ,,szkolnych Odyseuszy”. Były to bardzo miłe chwile- każdy miał swoje pięć minut, a w oczach rodziców widać było dumę i radość ze swoich dzieci. Żaden absolwent nie wyszedł z pustymi rękoma, ponieważ każdy z nich to osobna historia, która zapisała się w pamięci nauczycieli i innych uczniów.

Po części oficjalnej przeszedł czas na część artystyczną. Klasy drugie przygotowały Galę Telekamer 2015, w której absolwenci byli nominowani w kategoriach filmowych, oraz przedstawiły krótki film z życia maturzysty. Na koniec odbył się koncert szkolnych muzyków z klas trzecich, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie byli zachwyceni. I tak słowami piosenki ,,Jedzie pociąg z daleka” zakończył się ten szczęśliwy, a zarazem smutny dzień.

Dziękujemy wszystkim tegorocznym Absolwentom za wspólne lata spędzone razem w murach naszej szkoły. Na pewno będzie nam ich brakowało. Wszystko ma jednak swój początek i koniec. Czas zmagań edukacyjnych zakończył się sukcesem. Przed nimi jeszcze egzaminy maturalne. Nowa matura stawia wiele wyzwań. Ale wierzymy, że nasi maturzyści poradzą sobie z nimi bardzo dobrze. Na pewno ich trzyletnia praca, codzienny trud, okres przygotowań do egzaminu dojrzałości zaowocuje sukcesem i dostaniem się na upragniony kierunek studiów. W murach naszego liceum rodziły się ich wielkie odkrycia, emocje, nowe przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co było obce i nieznane, stawało się zrozumiale, przyjazne i bliskie. Mamy nadzieję, że wszystko to pozostanie w pamięci naszych tegorocznych absolwentów.

Nauczyciele i uczniowie LO w Świebodzicach /I.H./

 

   

   

 


 

 |  do góry  |