AKTUALNOŚCI

 

 

  

Nowe boisko w III Liceum Ogólnokształcącym
(29.04.2015)

A A A

Już w połowie października, choć jest szansa by stało się to wcześniej, III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy będzie miało nowe zaplecze sportowe. Budowa wielofunkcyjnego boiska dla placówki, realizowana przez Powiat Świdnicki ze środków własnych rozpoczęła się w kwietniu br. W obecnej sytuacji tego rzędu wydatek dla samorządu powiatowego jest sporym obciążeniem, stąd każde wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia byłoby niezmiernie ważne.

- Wystąpiliśmy o dofinansowanie budowy w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Wojewódzki program rozwoju bazy sportowej na lata 2015-2017”. Jednak złożonych wniosków jest sporo, nie wszyscy chętni będą ostatecznie usatysfakcjonowani, dlatego przydałoby się mocne wsparcie naszego przedsięwzięcia – relacjonuje Piotr Fedorowicz, Starosta Świdnicki.

Ta inwestycja ma kosztować ponad 360 tysięcy złotych. Środki z ministerialnego programu już niebawem rozdysponuje Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Wnioskowane dofinansowanie to 33% kosztów kwalifikowalnych, czyli w tym przypadku kwota ok. 120 tys. złotych. Jako, że wspólne działania mają zdecydowanie większe szanse na ostateczne powodzenie, swoją pomoc w tej sprawie zadeklarował Poseł Robert Jagła.

- Wniosek został bardzo dobrze przygotowany, ma szanse na wysoką ocenę. Gdyby jednak nie udałoby się zdobyć pieniędzy z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki, zrobię wszystko, aby znaleźć inne źródło dofinansowania, tej niezwykle ważnej dla młodzieży inwestycji – deklaruje Robert Jagła, poseł na Sejm RP

  


 

 |  do góry  |