AKTUALNOŚCI

 

 

  

Tegoroczni absolwenci strzegomskiego LO
(29.04.2015)

A A A

W piątek (24.04.) odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla 90. uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego oraz 14. słuchaczy Liceum dla Dorosłych. Uroczysty apel przygotowali licealiści z młodszych klas. Nie zabrakło pięknych, sentymentalnych piosenek, wywiadów z absolwentami, zabawnych skeczy i wspomnieniowej prezentacji ze zdjęciami.

Część oficjalną uroczystości zapoczątkowało wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu Polski. „Zazdroszczę Wam. Jesteście młodzi, piękni i przed Wami cały świat nieograniczonych możliwości. Pamiętajcie, ograniczenia są tylko w nas przez brak wiary w swoje możliwości, wytyczanie sobie zbyt łatwych celów lub szukania uproszczeń i skrótów, które do niczego nie prowadzą. Sięgajcie za horyzont własnych marzeń i życiowych oczekiwań i zawsze wracajcie do szkoły, która jest już Waszą Alma Mater” – powiedział dyr. Tomasz Marczak.

Kwiaty i podziękowania na ręce dyrekcji złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców: Elżbieta Smyk i Cezary Włodarczyk. „Pozwolę sobie przytoczyć Wam, młodzi absolwenci ciekawą refleksję jednego z angielskich profesorów, który powiedział, że młody człowiek może zacząć zmieniać świat od małych rzeczy: powrotu do domu, skoszenia trawnika, umycia okien. A później od rzeczy większych: ukończenia studiów i takich działań, które sprawią, że na świecie będzie mnie ludzi cierpiących, chorych, a także mniej konfliktów i krzywd. To właśnie Wy będziecie tworzyć nowy, lepszy świat.

Wierzymy w Was” – dodała przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Smyk. Kluczowym punktem uroczystości było wręczenie absolwentom szkoły nagród, wyróżnień oraz świadectw ukończenia szkoły średniej. Nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymały:

 • Katarzyna Dacko – średnia 5,24
 • Ewelina Tyrała – średnia 4,94
 • Marta Budzowska – średnia 4,88
 • Anna Dacko – średnia 4,88
 • Martyna Lamka – średnia 4,82
 • Marlena Świątek – średnia 4,82
 • Dominika Dopart – średnia 4,76
 • Patrycja Oryńczak – średnia 4,76

Nagrodę za osiągnięcia naukowe otrzymali:

 • Katarzyna Dacko za zdobycie indeksu Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej w ramach „Studium Talent”,
 • Anna Dacko za zdobycie certyfikatu Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej w ramach „Studium Talent”,
 • Dominika Dopart, Marta Budzowska, Marek Sozański za zdobycie certyfikatu Wydziału Fizyki Politechniki Wrocławskiej w ramach „Studium Talent”.

Nagrodę za zaangażowanie w kulturalne wydarzenia szkoły i środowiska lokalnego otrzymali: Anna Popielas, Monika Sarlej, Karol Ratkowski.

Nagrodę za szczególne osiągnięcia sportowe otrzymali: Kacper Gawlak, Paweł Leśnicki, Michał Luszawski, Patryk Opach, Przemysław Opach, Adam Sadowski, Maciej Stępień, Bartłomiej Żmijewski, Krystian Sobczak, Karol Stefankiewicz, Klaudia Gawryszewska, Ewelina Tyrała, Martyna Witka, Bartłomiej Nawrocki, Marek Sozański, Agnieszka Ogonek i Natalia Rydwańska. Końcową część uroczystości poprowadzili abiturienci, którzy z niekrytym wzruszeniem podziękowali za trzyletnią edukację w LO oraz wręczyli nauczycielom kwiaty i słodkie upominki. Dopełnieniem apelu była piękna, liryczna piosenka, którą wykonała trzecioklasistka Anna Popielas. To był niezwykły dzień, który uświadomił jak szybko biegnie czas, jak krótko trwają ważne etapy w życiu człowieka. Potwierdzeniem tego przekonania był również wykład prof. Zbigniewa J. Jurka, który odbył się w tym dniu dla klas matematycznych. Prof. Jurek jest absolwentem LO, który z wielkim sentymentem wraca do swojego liceum i chociaż jest człowiekiem bardzo zajętym, ponieważ od dziesięciu lat jest również wykładowcą uniwersyteckim w Stanach Zjednoczonych, to znalazł dzisiaj czas, aby spotkać się z młodzieżą LO na wykładzie o matematycznej teorii gier. Być może, za kilka lub kilkadziesiąt lat, tegoroczni absolwenci powrócą do liceum ze swoimi wykładami. Zobaczymy, co przyniesie czas …

 

   

   

 


 

 |  do góry  |