AKTUALNOŚCI

 

 

  

Kolejne badania dla mieszkańców powiatu
(16.04.2015)

A A A

Specjalistyczne badania w kierunku osteoporozy, badanie ostrości wzroku, porady dietetyka, badanie poziomu cukru i cholesterolu, pomiar ciśnienia tętniczego, spirometria, pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz stoisko profilaktyki raka piersi i jajnika.

Te wszystkie badania będą czekać na mieszkańców Świdnicy i Powiatu Świdnickiego 18 kwietnia (sobota), w godzinach od 14.00 do 18.00. w Galerii Świdnickiej przy ul. Westerplatte. To nie pierwsza akcja bezpłatnych badań dla mieszkańców powiatu przeprowadzana przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Podobne przedsięwzięcie przeprowadzaliśmy w październiku zeszłego roku. Wtedy zauważyliśmy jak dużym zainteresowaniem cieszą się podobne akcje - mówi Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz. Dodatkowo dla przybyłych przewidziano atrakcje dla dzieci, konkursy prozdrowotne, prezentację gier na konsolę Xboxa Kinect.

Badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy przeprowadzone zostanie w specjalnym OSTEOBUSIE, który zaparkowany zostanie przy bocznym wejściu do Galerii Świdnickiej przy ulicy Miłego Dnia. Badania w OSTEOBUSIE odbywać się będą w godzinach od 9.00 do 18.00.

Patronat nad wydarzeniem objęła Telewizja Teletop Sudety.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy

 


 

 |  do góry  |