AKTUALNOŚCI

 

 

  

Międzynarodowy Dzień Teatru
(01.04.2015)

A A A

28. marca rokrocznie na całym świecie obchodzony jest dzień teatru – sztuki mimo jej sędziwego wieku- ciągle młodej i aktualnej. W Polsce święto ma szczególny wymiar, bowiem rok 2015 został ustanowiony Rokiem Polskiego Teatru Publicznego w związku z 250. rocznicą powstania Teatru Narodowego w Warszawie. 

Powołanie Teatru Narodowego w 1765 roku stało się jednym z fundamentalnych wydarzeń, ustanawiających system opieki państwa nad powszechnie dostępną kulturą. Nasi uczniowie również włączyli się w obchody tego święta- delegacja odwiedziła Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, z którym współpracujemy, realizujemy projekty, oglądamy wszystkie sztuki repertuarowe, uczestniczymy w spotkaniach z twórcami teatru i innych działaniach edukacyjnych i artystycznych. Pięknymi, własnoręcznie wykonanymi kartami gratulacyjnymi i kwiatami podziękowaliśmy dyrekcji i pracownikom teatru za owocne kontakty i złożyliśmy życzenia wielu sukcesów artystycznych, wymarzonej publiczności oraz spełnienia artystycznych i repertuarowych marzeń. W szkole natomiast pojawiła się instalacja autorstwa Kamili Wiatr- naszego szkolnego talentu plastycznego- wyobrażająca sylwetki wałbrzyskich górników w teatralnych maskach, oraz skrzynia pełna plakatów sztuk Teatru Dramatycznego wyeksponowanych w ramach akcji – „Weź sobie plakat do domu”.

Kwintesencją szkolnych obchodów teatralnego święta będzie spotkanie z Mateuszem Rusinem- absolwentem liceum, aktorem „Teatru Narodowego” i Teatru IMCA w Warszawie, znanym powszechnie jako ksiądz Maciej z serialu „Ranczo”, zaplanowane na 1 kwietnia.

Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

 

 


 

 |  do góry  |