AKTUALNOŚCI

 

 

  

Pielgrzymka maturzystów
(26.03.2015)

A A A

Już za niecałe 2 miesiące uczniowie klas III przystąpią do jednego z najważniejszych testów w ich życiu-egzaminu dojrzałości. Aby wypaść na nim jak najlepiej, zgodnie z coroczną tradycją, młodzież ze świebodzickiego LO udała się na XI DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ MATURZYSTÓW DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ.

W piątek 20 marca 2015 roku punktualnie o szóstej rano dwoma autokarami uczniowie LO i technikum z ZS, choć trochę zaspani, wyruszyli w drogę. O powodzenie wycieczki i dobre towarzystwo zadbali nasi opiekunowie oraz niezastąpiony kierownik wyprawy ks. Mateusz Pawlica.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię”. W czasie wizyty na Jasnej Górze młodzież miała okazję do wyciszenia i modlitwy. Warto zaznaczyć, że w tym roku to nasze liceum prowadziło i brało aktywny udział w Drodze Krzyżowej oraz Eucharystii. Niezwykle wzruszającym momentem dla wszystkich maturzystów było przejście na kolanach wokół ołtarza Matki Boskiej.

W drodze powrotnej ks. Mateusz zadbał nie tylko o duchowy wymiar pielgrzymki, ale także o nasze podniebienia i w imieniu proboszcza parafii pod wezwaniem Św. Mikołaja podarował uczniom słodkie batoniki. Cała pielgrzymka odbyła się w niezwykle miłej atmosferze, nie zabrakło wspólnego śpiewu w autokarze, a o komfortowy powrót zadbali nasi panowie kierowcy, którzy szybko i bezpiecznie odtransportowali nas do Świebodzic.

Mamy nadzieję, ze dzięki modlitwie i pielgrzymce nasze prośby zostaną wysłuchane, a ich efektem będą dobre wyniki na maturze.

Weronika Stolarczyk
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

 

   

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |