AKTUALNOŚCI

 

 

  

Adam Budziak bardzo zdolny licealista w finale Olimpiady o diamentowy indeks AGH
(18.03.2015)

A A A

Adam Budziak jest tegorocznym maturzystą profilu matematyczno – fizycznego. Awans Adama do finału Olimpiady o diamentowy indeks AGH to powód do wielkiej dumy. Jako wychowawca, matematyk i opiekun ucznia jestem bardzo zadowolona z sukcesu Adama. 

Mam nadzieję, że 22 marca podczas finału Olimpiady zdobędzie tytuł laureata. Co prawda, Adam nie chce studiować na AGH, swoje plany wiąże z Politechniką Wrocławską z dwoma kierunkami: matematyką i informatyką. Udział w Olimpiadzie o diamentowy indeks traktował jako sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy. Adam w szkole znany jest z zamiłowania do nauki. Często podczas przerw widuję go z książką i zadaniami z matematyki, to jego atrybuty. Adam jest nie tylko świetnym ścisłowcem, a także humanistą, co niejednokrotnie udowadniał biorąc udział w konkursach, inscenizacjach teatralnych. Gra na gitarze i śpiewa. Od pierwszej klasy wyróżnia się na tle innych uczniów, to bardzo zdolny chłopak.

Adam nagrodzony został za wyniki w nauce Stypendium Prezesa Rady Ministrów, nagrodą starosty świdnickiego. Adam jest bardzo utalentowanym uczniem, który jest rzetelny i systematyczny, co potwierdzają jego wyniki w nauce, po klasie I liceum Adam uzyskał średnia ocen 5.30, po drugiej klasie średnią 5.88. Przez wszystkie lata nauki w naszym liceum miał bardzo wysoką frekwencję. W chwili obecnej bierze udział w „Odysei Umysłu” – jest bardzo kreatywny i ma duże poczucie humoru. W czwartki popołudniu podejmuje kolejne wyzwanie jaki jest nauka rysunku prowadzona przez równie zdolnego ucznia mojej klasy Michała Pogodę – Kotwicę. Adam jest osobą rzetelną, solidnie przygotowuje się do zajęć. Uczy się z dnia na dzień, na co dzień poświęca dużo czasu na przygotowanie się do matury. Dużo czasu poświęca przedmiotom ścisłym, rozwiązuje zadania z matematyki i fizyki. To bardzo skromna osoba, która nie chwali się swoją wiedzą. Służy pomocą rówieśnikom pomagając zrozumieć matematykę i fizykę. To wyjątkowy młody chłopiec – cieszę się, że miałam okazję z nim pracować. Jestem bardzo dumna ze swojej klasy i z sukcesów jakie osiągają moi wychowankowie.

Serdecznie im gratuluję i życzę sukcesów w finałach Olimpiad, a przede wszystkim na egzaminach maturalnych.

Anna Maślach
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

 


 

 |  do góry  |