AKTUALNOŚCI

 

 

  

„Podium po walce do końca”
(16.03.2015)

A A A

15 marca w niedzielę odbyła się trzecia runda Wrocławskiej Ligi Time Attack & Wrocławskiej Ligi Rajdowej. Zawody odbyły się na torze Niskie Łąki we Wrocławiu, a do nich przystąpiło 62 załóg. Już tradycyjnie w zawodach wziął udział Damian Lempart – 19-letni kierowca ze Świdnicy. 

Damian Lempart – „Po serii błędów podczas drugiej rundy WLTA&WLR byłem zmobilizowany, by pojechać płynnie, bezbłędnie i najszybciej tak jak potrafię, oraz na tyle ile auto mi pozwala. Z początku widząc z kim będę rywalizować, oraz porównując jakie opony ma do dyspozycji większość rywali z klasy MINI nie dawałem sobie większych szans na dobry wynik jakim było by podium. Jechałem po prostu swoje, ale udało się wywalczyć moje pierwsze podium w klasyfikacji najszybszego przejazdu z którego jestem bardzo zadowolony. Do tego zabrakło mi mniej niż 4 sekundy do podium w WLR - klasyfikacji sumy czasów wszystkich przejazdów. Zawody więc uważam za bardzo udane pod względem przyjemności z jazdy, oraz osiągniętego wyniku ponad moje oczekiwania.

Damian zajął trzecie miejsce w WLTA, oraz czwarte w WLR z niewielką stratą do podium w klasie MINI. Kierowca ze Świdnicy wywalczył podium na ostatnim przejeździe. Już przed ostatnim przejazdem Damian miał niemalże pewne trzecie miejsce, jednak biorąc pod uwagę różnicę sprzętową w samochodach rywali, oraz chęć osiągnięcia sukcesu nie chciał odpuszczać do samego końca. Efektem było to, że Damian i kierowca będący na czwartej pozycji tuż za Świdniczaninem poprawili swoje czasy o tyle, że różnica pomiędzy nimi wynosiła niewiele ponad 0,1s. Następna runda WLTA&WLR w której Damian zamierza również wystąpić odbędzie się 12 kwietnia.

 

   

   

 


 

 |  do góry  |