AKTUALNOŚCI

 

 

  

Awans Konrada Szwarca, ucznia świebodzickiego LO, do finałów olimpiad o tematyce ekonomicznej.
(10.03.2015)

A A A

Mam wielką przyjemność kolejny raz poinformować o sukcesach wyjątkowego ucznia Konrada Szwarca, który idzie jak burza deklasując konkurencję przez kolejne etapy olimpiad o tematyce ekonomicznej. Konrad jest tegorocznym maturzystą, który nie tylko jest wzorowym uczniem, ale także pasjonatem ekonomii, zarządzania i przedsiębiorczości. 

Swoją przyszłość wiąże z SGH w Warszawie. Wszystko na to wskazuje, że marzenia staną się rzeczywistością. Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej Konrad Szwarc został zakwalifikowany do udziału w zawodach III stopnia (centralnych), które odbędą się w dniach 28-29 marca 2015 roku w Jachrance koło Warszawy. Konrad w trakcie zawodów zmierzy się z częścią pisemną i ustną Olimpiady. 

5 marca 2015 roku podczas eliminacji okręgowych olimpiady Przedsiębiorczości Konrad po I etapie pisemnym zajął I miejsce wśród 50 najlepszych ekonomistów województwa dolnośląskiego, tym samym awansując do II etapu Olimpiady, na którym wraz z zespołem, którego był liderem perfekcyjnie rozwiązał zadania sytuacyjne polegające między innymi na wprowadzeniu zmian w pewnym Urzędzie Miejskim, tym samym zdeklasyfikował konkurencję zajmując II miejsce wśród 10 najlepszych uczestników Olimpiady, którzy będą reprezentować nasze województwo podczas zmagań w finale Olimpiady Przedsiębiorczości. Finał odbędzie się 9 kwietnia 2015 roku w Warszawie. Warte podkreślenia jest również to, że Konrad test pisemny zawodów okręgowych napisał najlepiej w Polsce.

Mam nadzieje, że także piątek 13 marca okaże się szczęśliwy dla Konrada, ponieważ właśnie w tym dniu będzie się zmagał z kolejnym wyzwaniem jakim jest etap okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania we Wrocławiu. Niezwykle utalentowany Konrad będzie walczył wykorzystując swoją obszerną wiedzę i umiejętności z zakresu ekonomii, zarządzania i przedsiębiorczości o finał w Częstochowie. Trzymam kciuki i serdecznie gratuluję Konradowi osiągniętych sukcesów, a przede wszystkim determinacji i ducha walki.

Elwira Podhalicz
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

 

 


 

 |  do góry  |