AKTUALNOŚCI

 

 

  

Weronika Stolarczyk z LO w Świebodzicach finalistką ogólnopolskiego konkursu polonistycznego ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień”
(06.03.2015)

A A A

Od wielu już lat młodzież z LO w Świebodzicach chętnie bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień’’. Ma on na celu popularyzację kultury poprawności językowej oraz doskonali umiejętność posługiwania się dobrą polszczyzną. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolny, okręgowy i centralny. 

W tym roku szkolnym 22 uczniów z naszego liceum zmagało się z polonistycznymi pułapkami i rozwiązywało językowe dylematy. Do drugiego etapu, a następnie trzeciego etapu, czyli finału, zakwalifikowała się 1 uczennica-Weronika Stolarczyk z kl. III a profil humanistyczny. Bardzo trudno jest się zakwalifikować do etapu centralnego, gdyż wymagane jest aż 95% poprawnych odpowiedzi w pracy napisanej w drugim etapie. A Weronice się udało! Prawdziwa z niej purystka językowa. Organizatorzy jeszcze nie podali terminu etapu centralnego. Weronice życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki.

 

 

 

Irena Horbaczewska
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

 

 


 

 |  do góry  |