AKTUALNOŚCI

 

 

  

Początek sezonu na Niskich Łąkach
(22.01.2015)


Już 25-go stycznia rozpocznie się kolejny cykl Wrocławskiej Ligi Time Attack & Wrocławskiej Ligi Rajdowej (WLTA&WLR) – rocznego cyklu zawodów sportu samochodowego dla amatorów we Wrocławiu na torze Niskie Łąki. Będzie to jedna z imprez, która inaguruje sezon 2015 w sporcie samochodowym.

Podczas WLTA&WLR zawodnicy będą mieli 5 przejazdów po 3. Okrążenia każdy, gdzie zawodnicy walczą w obu klasyfikacjach. W klasyfikacji WLTA uczestnicy walczą o jak najlepszy czas przejazdu w swoich klasach, a w WLR liczy się suma czasów wszystkich przejazdów.

Organizator przewiduje listę zgłoszeń dla 60-ciu zawodników, a jednym z nich będzie 19-letni świdniczanin – Damian Lempart, który będzie startował w Fiacie Cinquecento w klasie MINI (poj. Silnika do 1150 cm3), oraz w Subaru Imprezie GT w klasie OPEN (4WD z poj. Silnika powyżej 2500 cm3) wystawionej przez stajnie rajdową „RR Motorsport” należącą do Remigiusza Kleina.

Damian Lempart: Już nie mogę się doczekać najbliższej rundy WLTA. Nigdy wcześniej nie jeździłem samochodem czteronapędowym w czasie zawodów, jednak dam z siebie wszystko i nie zamierzam odpuszczać starszym i bardziej doświadczonym rywalom w mocniejszych samochodach. Dodatkowo startuje swoim „Cieniasem” w klasie MINI dla nabicia jak największej ilości kilometrów oesowych i dla walki w obu klasyfikacjach. Dziękuje niezmiernie Remkowi, właścicielowi stajni „RR Motorsport” za zaufanie w moją osobę – bez niego mój debiut w Subaru Imprezie nie byłby możliwy.
Damian w sezonie WLTA 2014 zajął 4. Miejsce w klasyfikacji rocznej WLTA w klasie MINI spośród 25. Zawodników, oraz również 4. Miejsce w klasyfikacji rocznej WLR w klasie MINI spośród 21. Zawodników jako jeden z najmłodszych uczestników cyklu WLTA&WLR 2014.

Wszelkie newsy dotyczące kariery i startów Damiana można śledzić na bieżąco na jego stronie na portalu „Facebook”: https://www.facebook.com/lempartracing 

FOTO: Elżbieta Święcicka, Maciej Ławniczak, Konrad Oszczepalski

 

   

   

 


 

 |  do góry  |