AKTUALNOŚCI

 

 

  

Każdy może zostać Świętym Mikołajem
(15.12.2014)


Do długoletniej tradycji świebodzickiego LO należą coroczne odwiedziny Mikołaja z liceum w Powiatowym Zespole Szkół Specjalnych w Świebodzicach. I w tym roku nie mogło być inaczej. Dnia 12 grudnia 2014 roku uczniowie z naszego liceum przy współudziale i pomocy Świebodzickiej Drużyny Harcerskiej ze Szczepu IMAGINO zebrali około pięćdziesięciu paczek mikołajkowych dla dzieci wymagających specjalnej opieki. Pomimo braku śniegu za oknami, dzień możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych.

A to dlatego, że nic nie daje takiej radości, jak spotkanie nie z jednym, a dwoma św. Mikołajami, którzy przybyli z worami pełnymi prezentów. Mikołajom towarzyszyło grono uroczych śnieżynek i aniołki z klasy II a.
Każdy uczeń z PZSS dostał podarek i mógł porozmawiać ze Świętym Mikołajem. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach przygotowanych przez licealistów. Było wiele uśmiechów, ale największą radość wszystkim sprawiły zmagania muzyczne i taneczne oraz wspólne kolędowanie. Wszyscy świetnie się bawili. Panowała ciepła i rodzinna atmosfera, a uśmiechy, które malowały się na twarzach dzieci, były dla nas najlepszym podziękowaniem za zorganizowanie tej akcji. Cieszymy się, że mogliśmy dać dzieciom choć odrobinę radości, widok szczęścia na ich twarzach jest dla nas bezcenny. Szkoda, że następne ,,mikołajki'' będą dopiero za rok.

Opiekun i inicjator akcji- Irena Horbaczewska
i uczniowie LO

Z mikołajkowym pozdrowieniem
Hoł, hoł hoł

   

 


 

 |  do góry  |