AKTUALNOŚCI

 

 

  

Kasia Kurek ze strzegomskiego LO zwyciężczynią wojewódzkiego konkursu literackiego
(25.11.2014)


Miło nam poinformować, że uczennica klasy IIa - Katarzyna Kurek z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu zwyciężyła w wojewódzkim konkursie literackim w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs, zorganizowany pod patronatem Urządu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu w ramach realizacji programu edukacyjnego "Tożsamość Dolnoślązaków - Unia Wielu Kultur", polegał na napisaniu reportażu na temat "Szkoły trzech pokoleń". 

Jego celem stało się inspirowanie i promocja twórczości uczniowskiej oraz kształtowanie kompetencji historycznych młodzieży III i IV etapu edukacyjnego. Praca konkursowa miała być próbą refleksji nad zmianami, jakie zaszły w polskiej szkole na przestrzeni około stu lat. Swój reportaż Kasia zatytułowała "Ludzie w szkole zawsze byli najważniejsi". Pisząc reportaż, przeprowadziła wywiady ze swoja babcią, mamą i ciocią; pozyskała materiał z literatury i dopełniła go osobistymi rozważaniami na podany temat. Cieszy szczególnie fakt, że z powodu wpłynięcia dużej liczby prac konkursowych w każdej z kategorii (szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) przyznano tylko jedna nagrodę główną. Opiekunką merytoryczną laureatki jest polonistka - pani Małgorzata Kucharska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na gali oraz upublicznione przez organizatorów. W najbliższym czasie, kiedy tylko organizatorzy zapowiedzą datę uroczystej gali, przekażemy informacje na ten temat.

Lukrecja Gajewska
Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

 

 


 

 |  do góry  |