AKTUALNOŚCI

 

 

  

Uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych Stanisław Bialik otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągniecia edukacyjne
(07.11.2014)


Ten niebywały sukces jest dla nas szczególnie ważny i doniosły. Wczoraj odbyła się uroczystość  w  Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podczas której pamiątkowe dyplomy wręczyła stypendystom Pani Premier Ewa Kopacz. Łącznie 98 uczniów z całej Polski odebrało wczoraj, 5 listopada 2014 stypendia Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/2014. 

Polscy uczniowie są najlepiej wykształceni w Europie. To nie jest tylko opinia prezesa rady ministrów czy ministra edukacji. Takie opinie przedstawiają badania międzynarodowe. Nasze szkoły, nasze uczelnie są bardzo wysoko w rankingach na świecie, a absolwenci naszych wyższych uczelni są bardzo poszukiwanymi pracownikami w różnych prestiżowych firmach, w różnych sektorach gospodarczych – powiedziała w trakcie uroczystości szefowa rządu. Stypendia Prezesa Rady Ministrów to stypendia przyznawane przez Premiera. Otrzymują je uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, na podstawie wysokich wyników w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy. Otrzymuje je uczeń, który: otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczeń, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach co najmniej dobre. Serdecznie gratulujemy naszemu stypendyście i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy

 

   

 


 

 |  do góry  |