AKTUALNOŚCI

 

 

  

Młodzież Zespołu Szkół w Strzegomiu w Strefie Młodzieży
(21.10.2014)


Zespołu Szkół w Strzegomiu, bierze udział w III edycji projektu Strefa Młodzieży organizowanego przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej we Wrocławiu. W ramach projektu organizowane są wyjazdy uczniów do siedziby SWPS-u, do Wrocławia, na spotkania z psychologią, podczas których uczniowie mają okazję rozmawiać z psychologiem Michałem Pozdał, na tematy „ tabu”. Natomiast dla rodziców i nauczycieli, odbędą się warsztaty przeprowadzone przez pracowników naukowych SWPS-u, w Zespole Szkół w Strzegomiu.

16 października 2014 r. uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach „Ciao Ciało. O ludzkiej cielesności i naszym stosunku do niej. Profilaktyka zaburzeń postrzegania ciała wśród młodzieży” Tematyką spotkania była akceptacja własnego ciała, wpływ mediów i kultury na postrzeganie własnego ciał, odchudzanie i diety, ja realne vs ja idealne, najczęstsze zaburzenia. Młodzież aktywnie uczestniczyła w tej formie edukacji. Poruszane tematy niewątpliwie wyposażają młodzież w rzetelną wiedzę, ale również obalają mity dotyczące seksualności i cielesności człowieka.

Miłośnicy warsztatów psychologicznych mają okazję przez chwile poczuć się jak studenci psychologii i być może podjąć decyzję co do kierunku dalszego kształcenia.

Kolejny wyjazd 5 listopada, a tematyką spotkania będzie „Lubię to! Bezpieczny seks. Profilaktyka ryzykownych zachowań seksualnych młodzieży ( w tym zakażenie wirusem HIV)” pedagog szkolny

Monika Kozłowska

 

   

 

 


 

 |  do góry  |