AKTUALNOŚCI

 

 

  

Kasprowiczanie z rewizytą w Biberach
(07.10.2014)


We wrześniu 2013 roku, 23 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy przyjęło do swoich domów gości z partnerskich szkół w Biberach, by móc wyruszyć w dniach 20.09-26.09.2014r z rewizytą do swoich niemieckich koleżanek i kolegów. 

Na uczniów i opiekunów (Bożena Furmankiewicz i Paweł Barański) czekał ciekawy, pełen atrakcji program – od wspólnego gotowania tradycyjnej potrawy ze Szawbii, przez udział w zajęciach lekcyjnych (pierwsza lekcja zaczyna się o 7.25), przejażdżkę łódkami po Riss, do wizyty na wolnym wybiegu zagrożonego gatunku małp. Najbardziej wyczekiwanym punktem programu była wycieczka do Monachium na niezapomniany Oktoberfest. Stolica Bawarii, rejs statkiem z Friedrischshafen do położonego na wyspie uroczego Lindau dostarczył wszystkim niepowtarzalnych wrażeń. Impreza pożegnalna, w czasie której zostały zaprezentowane przygotowane przez uczniów i nauczycieli wiersze i piosenki, była świetnym podsumowaniem kolejnego udanego projektu.

Program wymiany szkolnej jest dofinansowany przez PNWM w Warszawie, za co serdecznie dziękujemy. Bez tego finansowego wsparcia trudno by było zorganizować tak ciekawe przedsięwzięcie.

I LO Świdnica

 

 


 

 |  do góry  |