AKTUALNOŚCI

 

 

  

Wernisaż prac młodego świdniczanina 
(17.07.2014)


Wakacje to czas urlopu i odpoczynku od pracy, nauki i innych obowiązków, z którymi musimy się zmagać na co dzień. Ale to także doskonały czas na złapanie oddechu, dystansu oraz na spotkanie z kulturą, przez wielu określaną jako „wyższą”. 1 sierpnia, co prawda we Wrocławiu (ale niedługo także i w Świdnicy), odbędzie się niezwykle ciekawy wernisaż prac świdnickiego artysty młodego pokolenia. 

Mowa o Krzysztofie Polaczenko. Krzysztof to pisarz, muzyk multiinstrumentalista, grafik, kompozytor, artysta plastyk. Jednym słowem, człowiek orkiestra. Już niedługo, bo 1 sierpnia, będziemy mogli poznać próbkę jego artystycznych możliwości.

Każdy z zaprezentowanych obrazów, opowiada krótką historię, jest jak zdjęcie chwytające chwilę powstałą w ludzkiej wyobraźni. Prace tworzą luźny, kolorowy zbiór wyimaginowanej rzeczywistości, te zachwycające wizje łączą w sobie świetną technikę i dbałość szczegóły. Przeważającym motywem wystawy są portrety kobiet – tak młody artysta, w wielkim skrócie, opisuje swoją sztukę.

Oprócz wernisażu prac odbędzie się także premiera książki artysty pod tytułem „Wanna”, którą Krzysztof Polaczenko określa jako „…emocjonującą powieść o miłości, rodzinie i śmierci…”.

Wernisaż odbędzie się 1 sierpnia, o godz. 19.00, w siedzibie Towarzystwa im. Edyty Stein, ul. Nowowiejska 38, we Wrocławiu. W imieniu artysty serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji o Krzysztofie Polaczenko na: www.polaczenko.pl 

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy

 

   

   

 


 

 |  do góry  |